INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-21 10:24:44
INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ
  • Foto: sosnowiec.gazeta.pl

W okresie od 14.10.2013 do 20.10.2013 r. strażnicy miejscy podjęli 120 interwencji w stosunku do 150 osób, z których na 29 nałożono mandaty karne a na 5 zostaną sporządzone wnioski o ukaranie. To również 1 nieletnia zatrzymana pod wpływem alkoholu.

16.10.2013 w porozumieniu z pracownikiem zajmującym się problemem bezdomności w MOPS strażnicy umieścili bezdomnego w ośrodku dla bezdomnych w Linowie.

16.10.2013 r. około godziny 23:25 podczas wspólnego patrolu strażnika i policjantki zauważył grupkę młodzieży. Jedna dziewczyna na widok radiowozu zaczęła uciekać. Rysopis jej odpowiadał uciekinierce z domu w Białogardzie. Uciekająca dziewczyna została złapana przez strażnika. Jak się okazało dziewczyna to nieletnia znajdująca się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Nieletnia została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce. W Trakcie całej interwencji niezwykle agresywna i wulgarna. Jest to kolejne zajście z tą nieletnią.

19.10.2013 e. podczas patrolowania miasta strażnicy ujawnili spalanie odpadów na terenie prywatnej działki. Na sprawcę zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Przypominam, że obecnie nawet spalanie pozostałości roślinnych stanowi wykroczenie. W momencie gdy miasto rozpoczęło selektywną zbiórkę odpadów to takie działanie jest zabronione. Dodatkowo przypominam, że zostaną kontrole przydomowych kotłowni a na pewno będziemy reagować na sygnały mieszkańców i kotłownie, które stanowią uciążliwość dla innych z powodu spalania odpadów komunalnych będą kontrolowane

Następną sprawą jest poruszanie się rowerzystów bez jakiegokolwiek oświetlenia rowerów. Pogoda jest coraz brzydsza, wcześniej zapada zmrok, często z opadami deszczu a wyłaniający się z mgły na zakręcie drogi, ubrany na czarno rowerzysta stanowi zagrożenie, nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

INFO: Straż Miejska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: