Co może jeden człowiek?

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-20 17:37:49
Co może jeden człowiek?
  • Foto: Mirosław Korkus / www.m-motion.pl

Co może jeden człowiek, to bardzo ważne pytanie, odpowiedz próbował znaleźć Jan Nowicki w swoim spektaklu o tym wlaśnie tytule.

Piękna muzyczno-poetycka opowieść o życiu i śmierci Jana Pawła II, mimo iż dość trudna w odbiorze zachwyciła szczecinecką publiczność i zebrała gromkie brawa.


Jan Nowicki jak sam mówi "nie potrafi się modlić, mimo iż często próbuje ciężko mu to przychodzi" może dlatego przelał swoją chęć modlitwy w spektakl "Co może jeden człowiek?" i wyszło mu to znakomicie. Razem z zespołem De Profundis w nowatorski, okraszony dużą dawką dobrej jazzowej muzyki sposób przedstawiają najważniejsze momenty z życia papieża Polaka.


Nad mistyczną całością krążą Czesław Miłosz, ksiądz Twardowski, Bolesław Leśmian, a chwytający za serce hymn solidarności "Mury" i ulubiona pieśń Karola Wojtyły "Barka" zamykają tę przenikającą się kompozycję.

Warto było wybrać sie do Kina Wolność i obejrzeć coś innego, trudnego, a zarazem ciekawego i wzruszającego, a co sam reżyser Jan Nowicki sądzi o swoim spektaklu zobaczą Państwo wkrótce na naszej antenie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: