POLICYJNY RAPORT TYGODNIA

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-15 11:46:56
POLICYJNY RAPORT TYGODNIA
  • Foto: autokult.pl

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 8 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 10 kierujących będących pod wpływem alkoholu, w tym aż 9 rowerzystów. Na naszych drogach doszło do wypadku, w którym jedna osoba została ranna.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. 47 – letni motocyklista na drodze krajowej nr 11 jadąc w kierunku miejscowości Dobrogoszcz na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, zjechał z drogi na pobliskie pole w wyniku czego się przewrócił. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń w postaci złamania żeber i urazu kręgosłupa. W chwili zdarzenia motocyklista był trzeźwy.

 

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

 

  • przestępstwo narkotykowe

 

      Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Szczecinka, u którego w mieszkaniu podczas zatrzymania ujawnili prawie 400 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Dzięki intensywnym działaniom szczecineckich policjantów na rynek nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 15 000 zł. Wobec sprawcy sąd zastosował policyjny dozór 5 dni w tygodniu. Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań  w związku z tą sprawą.

 

  • podrobione prawo jazdy

 

Na terenie gminy Biały Bór policjanci ze szczecineckiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem osobowym marki Nissan Primera. W trakcie kontroli 47 – letni kierujący okazał policjantom komplet wymaganych dokumentów. Mundurowi szczególnie zainteresowali się  prawem jazdy, które posiadały na sobie znamiona świadczące o tym, że są podrobione. Ponad to, podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2017 roku.

            Policjanci zatrzymali „felerny” dokument a mężczyźnie za posługiwanie się podrobionym dokumentem i nie stosowanie się do zakazu sądowego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • kradzież z włamaniem

 

Na terenie gminy Szczecinek nieustalony na chwilę obecną sprawca włamał się do  garażu skąd dokonał kradzieży agregatu prądotwórczego i dwóch felg z oponami, które zamontował do znajdującej się na terenie działki przyczepy kempingowej tym samym dokonując jej kradzieży. Właściciel straty wycenił na kwotę 23 000 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • włamanie do KPP w Szczecinku

 

W minionym tygodniu pracownik cywilny zatrzymał 26-letniego mieszkańca Szczecinka na gorącym uczynku włamania do budynku stanowiącego byłą siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Pracownik firmy, która miała posprzątać budynek po starej komendzie w trakcie wykonywania prac porządkowych włamał się do zamkniętego pomieszczenia. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości 1000 zł. Z uwagi na fakt, że „nielojalny pracownik” jest dobrze znany szczecineckim mundurowym i wcześniej wielokrotnie był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, Prokuratura Rejonowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku a mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w areszcie.

 

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: