Kolejne ELEMENTARZE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA w rękach pierwszoklasistów

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-10 09:12:56
Kolejne ELEMENTARZE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA w rękach pierwszoklasistów
  • Foto: szczecinek.policja.gov.pl

Dziś do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przyszła I klasa Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Dzieci za cel postawiły sobie zwiedzenie nowej siedziby szczecineckich policjantów i przyjrzenie się ich pracy z bliska.

W plenerowej lekcji zasad bezpieczeństwa udział wzięło 28 uczniów. Najpierw w sali multimedialnej wspólnie z policjantką pierwszoklasiści rozwiązali test „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA". Wszystkim taka forma „lekcji" z zasad bezpieczeństwa bardzo się podobała i podsyciła apetyt na kolejne niespodzianki, które zostały w tym dniu przewidziane dla grupy.

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy w celu poznania wszystkich tajników niebieskiego pokoju. Jakie zaskoczenie było w oczach dzieci, kiedy dowiedziały się, że koledzy za lustrem bacznie obserwowali każdy ich ruch. W tym miejscu dzieci dowiedziały się dla kogo i po co w komendzie jest taki pokój.

Zachwyt w dzieciach wzbudziła siłowania, na której policjanci dbają o swoją sprawność fizyczną. Na koniec pokazano grupie kojce dla psów i pomieszczenia, które służą do ich obsługi. W nagrodę st.post P. Kuczyński zaprezentował umiejętności swojego psa służbowego. Piesek dostał w podziękowaniu gromkie brawa a potem wszyscy poszli oglądać policyjne samochody.

Na zakończenie tak miłego spotkania policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe i „Elementarze zasad bezpieczeństwa".

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: