Dłonie ukryte w scenicznych skrzynkach

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-09 10:21:42
Dłonie ukryte w scenicznych skrzynkach
  • Foto: TV Gawex

Instalacja "Cases", która pokazana została w Złocieńcu 7 października jest już drugim projektem Zachodniopomorskiego Forum Kultury.

Projekt kierowany był przez artystę z Hajnowki Jarosława Perszkę, a wzięło w nim udział 11 miast, które zbierały odciski dłoni mieszkańców, turystów, zwykłych przechodniów, którzy chcieliby zostawić swój chwilowy ‌ślad w tej instalacji.

To ciekawa inicjatywa, która zmusza do pomyślenia chwilę nad sobą i życiem, a dłoń odbita w gipsie symbolizuje ten moment naszej egzystencji, ten układ linii papilarnych i marzenia oraz plany, które mamy w tym własnie momencie.


Domy kultury, i organizacje biorące udział w tym projekcie pochodziły z takich miast jak: Darłowo, Kalisz Pomorski, Goleniów, Lubniewice, Sławno, Kamień Pomorski, Pełczyce, Szczecina, Wierzchowo, Ustka i Złocieniec, oczywiście całość akcji nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy zapowiedzieli, że maja już w planach kolejną inicjatywę, która po raz kolejny połączy miasta biorące udzial w projekcie.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: