Spotkanie z seniorami

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-09 09:23:29
Spotkanie z seniorami
  • Foto: szczecinek.policja.gov.pl

Wczoraj dzielnicowi szczecineckiej komendy w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczny senior" przeprowadzili spotkanie z seniorami z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień" w Szczecinku. Tematem spotkania byli oszuści działający tzw. metodą na wnuczka.

Program profilaktyczny pod nazwą "Bezpieczny senior" cieszy się dużą popularnością wśród seniorów. Spotkania policjantów w gronie seniorów to, również dobry moment, żeby wspólnie przypomnieć sobie wszelkiego rodzaju zagrożenia, którym można zapobiec stosując się do kilku złotych rad.

Policjanci przypominali o zasadzie ograniczonego zaufania w tego typu sytuacjach, bo to jedyna szansa aby nie stać się ofiarą oszusta. Dorośli, zwłaszcza starsi często o tej zasadzie zapominają. Policjanci zwrócili uwagę na rażące zachowania ze strony starszych osób, które są jasnymi przekazami dla oszustów, którzy za pomocą obserwacji, rozmów pozyskują cenne dla nich wskazówki.


Już tylko drogą przypomnienia policjanci wspomnieli o numerze alarmowym 112 i procedurach postępowania jeśli dojdzie do oszustwa włamania czy też kradzieży.

Dbając o bezpieczeństwo seniorów na koniec mundurowi wręczyli wszystkim ulotki informacyjne i elementy odblaskowe przekonując, że nie jest to stały element ubrania dzieci, ale bez względu na wiek element pomocny każdemu w bezpiecznym poruszaniu się ulicami miasta.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: