Bezpieczna droga do szkoły

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-04 12:10:42
Bezpieczna droga do szkoły
  • Foto: szczecinek.policja.gov.pl

Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wraz z podległymi jej jednostkami terenowymi rozpoczęła realizację programu prewencyjnego pn: „Przyjaciele Gryfusia". Tym razem dzielnicowy gminy Szczecinek spotkał się z najmłodszymi podopiecznymi rejonu służbowego. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Wierzchowie, a dotyczyło bezpieczeństwa.

St.asp. Dariusz Mastyła policjant dzielnicowy rejonu służbowego gminy Szczecinek spotkał się z uczniami klas pierwszych. Na początku dzielnicowy przedstawił się dzieciom i omówił swoje zadania w służbie. Przypomniał najmłodszym, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, jak właściwie zachowywać się i czego nie wolno robić podczas podróży samochodem czy autobusem. Z uwagi na fakt, że większość pierwszaków do szkoły dojeżdża autobusem omówił jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię po wyjściu z autobusu. Nie zapomniał również obdarować uczniów elementami odblaskowymi, które odgrywają ważną role zwłaszcza w porze jesienno-zimowej.

W kolejnej części spotkania dzielnicowy odczytał dzieciom wierszyk z „Elementarza zasad bezpieczeństwa" jako wstęp do rozmowy na temat bezpiecznego zachowania w domu i w szkole. Upomniał najmłodszych, że nie wolno rozmawiać, otwierać drzwi czy wsiadać do samochodu osób których nie znają i opowiedział jakie mogą być skutki nieprzestrzegania tych zasad.
Na koniec na ławce u każdego ucznia pojawił się „Elementarz zasad bezpieczeństwa".

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: