Polsko - Niemieckie śpiewanie w Kinie Wolność

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-01 09:44:41
Polsko - Niemieckie śpiewanie w Kinie Wolność
  • Foto: UM Szczecinek

Miła wiadomość dla miłośników muzyki chóralnej. 3 października o godzinie 20:00 w kinie Wolność wystąpi chór żeński Freundschaft z Neusterlitz oraz chór Primo ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, który wspomagany będzie w tym dniu liczną rzeszą absolwentów popularnej „Jedynki”.

Oba zespoły zaprezentują swój własny repertuar oraz wykonają wspólnie dwa - korespondencyjnie -  przygotowane wcześniej utwory. Nasi goście z partnerskiego miasta Neustrelitz będą w Szczecinku po raz pierwszy. Chór powstał w  1972 roku i prowadzony jest przez Hansa Joachima Fiedlera. W swojej karierze zanotował wiele spektakularnych  sukcesów. Był między innymi odznaczony Medalem Heinricha Hoffmanna von Fallersleben. Podczas szczecineckiego koncertu towarzyszyć mu będzie  prowadzony od 2004 roku przez Teresę Dybowską chór Primo.

Primo jest mieszkańcom Szczecinka doskonale znane. Chór wielokrotnie prezentował się na forum miasta i województwa, wspomagając zarówno szczecineckie uroczystości, jak i ogólnopolskie akcje charytatywne i kulturalne. Może się również poszczycić sukcesami w muzycznych konkursach, przeglądach i festiwalach. Czwartkowy występ dzieci wraz z chórem z Neusterlitz będzie ogromnym wyzwaniem dla wszystkich wykonawców oraz opiekunki kilkudziesięcioosobowego zespołu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

INFO: UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: