Mega gwiazdy skoku wzwyż w Barwicach

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-30 09:48:26
Mega gwiazdy skoku wzwyż w Barwicach
  • Foto: Mariusz Kieling

4 października 2013 r. odbędzie się VIII Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego. Hasło tegorocznego konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach”,

Barwickie skoki będą miały charakter konkursu integracyjno – pokazowego. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju, w którym będzie można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi. 

Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż, którzy podkreślają, że siłą naszego konkursu jest niesamowita i niepowtarzalna atmosfera. Pobyt w naszym miasteczku zaproszonych skoczków nie sprowadza się tylko do samych skoków. To również miłe i wartościowe spotkania z młodymi lekkoatletami oraz z władzami naszej gminy. Po raz pierwszy w Barwicach zaprezentują się najlepsze w kraju kobiety skaczące wzwyż, które uatrakcyjnią to wielkie sportowe przedsięwzięcie. 

W ubiegłym roku największym wydarzeniem konkursu był start medalistów Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012: Macieja Lepiato i Łukasza Mamczarza. Obydwoje powtórzyli swoje sukcesy z Londynu zdobywając na tegorocznych mistrzostwach świat w Lyonie kolejne medale. Warto przypomnieć, iż Maciej Lepiato w Barwicach ustanowił nieoficjalny rekord świata (217 cm). Jestem przekonany, że i w tym roku każdy z widzów będzie miał możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia oraz dotknięcia, obejrzenia medalu olimpijskiego czy mistrzostw świata. 

Paraolimpijczycy pojawią się ponownie w Barwicach. Po rocznej przerwie w skakaniu zobaczymy najlepszego polskiego weterana skoku wzwyż, 59 – letniego Dariusza Bednarskiego. To halowy mistrz świata weteranów z 2010 r., a trzy lata temu w Barwicach ustanowił rekord Polski. Kolejnym niesamowitym wydarzeniem będzie przyjazd do Barwic VI zawodniczki tegorocznych mistrzostw świata w Moskwie Justyny Kasprzyckiej (rekord życiowy 197 cm.).

Dotychczasowy rekord konkursu wynosi 220 cm., a ustanowiony został prze Piotra Ślebodę, którego nie zabraknie wśród startujących skoczków. Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach powinien być bardzo atrakcyjny i emocjonujący. Udział w konkursie tak dużej grupy wybitnych skoczków wzwyż, nie często ma miejsce. Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie pokażą wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć. Konkurs odbędzie się 4 października 2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół o godz. 18,00.

INFO: Mariusz Kieling

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: