67 Lecie Ligi Kobiet Polskich w Szczecinku

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-28 13:27:28
67 Lecie Ligi Kobiet Polskich w Szczecinku
  • Foto: Eliza Świtling

Dzisiaj o godzinie 11 w szczecineckim Kinie Wolność rozpoczęła się uroczystość 100 lecia działalności Ligi Kobiet Polskich w Polsce i jednocześnie w obchody te wplotło się 67 lecie Ligi Kobiet Polskich w Szczecinku.

Uroczystość rozpoczęła się występem szczecineckiej wokalistki Magdaleny Góreckiej, następnie prowadząca imprezę poprosiła o zabranie głosu poszczególnych zaproszonych na święto Ligi Kobiet gości.

I tak Poseł Wiesław Suchowiejko, nie szczędził okraszonych cytatami słów pochwały, za działalność którą prowadzi ta kobieca organizacja. Również Radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Adam Wyszomirski w samych superlatywach wypowiadał się o projektach Ligi Kobiet Polskich. Starosta Powiatu szczecineckiego Krzysztof Lis, przybył na uroczystość z przepięknym bukietem czerwonych róż, a podczas swojej przemowy powoływał się na długa współprace i znajomość z działaczkami.

Wieloletnia przewodnicząca szczecineckiej Ligi Kobiet Polskich, Danuta Ziętara przybliżyła wszystkim zgromadzonym w sali Kina Wolność wszelakiego rodzaju działania jakie na przestrzeni lat podejmowały kobiety zrzeszone w szczecineckiej organizacji.

Dzisiejsze obchody urozmaiciły ciekawe występy milusińskich ze szczecineckich grup tanecznych rebelia i Aida, a po wszystkim w holu Kina Wolność czekał na uczestników stół z przepysznymi słodkościami wypieczonymi przez panie z Ligi Kobiet Polskich.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: