List intencyjny o szczecineckim kąpielisku przyszłości podpisany

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-28 13:10:48
List intencyjny o szczecineckim kąpielisku przyszłości podpisany
  • Foto: Eliza Świtling

List intencyjny został dzisiaj uroczyście podpisany, zatem Szczecinek ma zielone światło na budowę nowego kompleksu kąpieliskowego na plaży miejskiej.

O 9 rano w sali narad w szczecineckim Ratuszu nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy województwem zachodniopomorskim w osobie Wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego a miastem Szczecinek, które reprezentował Burmistrz Jerzy Hardie - Douglas. Umowa ta dotyczy projektu nazwanego: Budowa kompleksu stałych pomostów rekreacyjnych wraz z basenem i kąpieliskiem na plaży miejskiej w Szczecinku.

Projekt ma na celu budowę kompleksu pomostów wraz z basenem i kąpieliskiem na plaży miejskiej o łącznej powierzchni pomostowej 1125 m 2 wraz z infrastruktura towarzyszącą zlokalizowany przy Zabytkowej Plaży Miejskiej w Szczecinku na ul. Mickiewicza 22.

Obiekt składać się będzie z systemów oświetlonych, w części zadaszonych pomostów spacerowych, z łukowym mostkiem, z pomostem widokowym usytuowanym od strony jeziora oraz placem do rekreacyjnego plażowania. System pomostów wydzielać będzie trzy wewnętrzne akweny w tym dwa użytkowe. Akwen od strony brzegu jeziora będzie pełnił funkcję kąpieliska.

Wydzielonemu akwenowi środkowemu nadano funkcję basenu sportowego z wydzielonymi sześcioma torami oraz punktami skokowymi. pomost w większości wykonany zostanie z konstrukcji drewnianych, jedynie pojedyncze elementy obwiedniowe tarasów widokowych, mostku i altanek będą w konstrukcji żelbetonowej.

Relację z podpisania listu intencyjnego obejrzą Państwo wkrótce na naszej antenie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: