Nowoczesne autobusy w PKS Szczecinek dzięki wsparciu RPO

  • Mirosław Korkus
  • 2013-09-26 12:48:37
Nowoczesne autobusy w PKS Szczecinek dzięki wsparciu RPO
  • Foto: gawex.pl

Nowoczesnymi autobusami będzie woził swoich pasażerów PKS w Szczecinku.

Uroczystości związane z oficjalnym przekazaniem ich do użytku odbędą się w sobotę, 28.09.br. Udział w nich weźmie wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski. Inwestycja otrzymała wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

W efekcie realizacji inwestycji zakupionych zostało 7 autobusów, w tym 2 autobusy 39-miejscowe oraz 5 autobusów 33-miejscowych. Nowy tabor zastąpi ten poprzedni, mocno wyeksploatowany.

Nowoczesne pojazdy, w których zastosowane rozwiązania technologiczne będą zgodne w wszelkimi wymogami wynikającymi z obowiązujących europejskich i polskich norm oraz przepisów ochrony środowiska, wyposażone będą w silniki spełniające co najmniej normę zanieczyszczeń EURU (V) 5.

Projekt przyczyni się do wzrostu zainteresowania międzymiastową publiczną komunikacją autobusową w powiecie szczecineckim oraz ułatwi i przyspieszy transport do pracy, szkół czy też ośrodków medycznych.

Koszt realizacji zadania, pn. „Wzmocnienie potencjału transportowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku poprzez zakup nowych autobusów”, wyniósł blisko 3,7 miliona złotych. Wsparcie z RPO WZ na lata 2007-2013 to suma prawie 2,4 miliona złotych.

Inwestycja była realizowana w ramach Osi 2 Rozwój infrastruktury transportowej i energetycznej, Działanie 2.1. Zintegrowany system transportowy województwa, Podziałanie 2.1.6 Zintegrowany system transportu publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Uroczystości, w których udział weźmie m.in. wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, odbędą się w sobotę, 28.09 br. Początek o godzinie 9:00 w siedzibie szczecineckiego PKS przy ulicy Cieślaka 6 A.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: