Japońscy inwestorzy w Szczecinku

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-25 09:52:08
Japońscy inwestorzy w Szczecinku
  • Foto: Mirosław Korkus

Szanse modernizacji Pomorza Środkowego poprzez napływ i rozwój firm japońskich w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinku" to temat przewodni seminarium organizowanego przez Polsko-Japoński Komitet Gospodarczy oraz Miasto i Powiat Szczecinek

Seminarium organizowane jest w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013"


W dniu 3 października 2013 roku w Szczecinku odbędzie się seminarium gospodarcze poświęcone możliwościom współpracy regionu z firmami japońskimi. Seminarium skierowane głównie do samorządowców oraz społeczności lokalnej ma pokazać pozytywne aspekty wynikające z inwestycji zagranicznych oraz obecności innych grup narodowych dla regionu.

Władze Szczecinka wraz z Polsko-Japońskim Komitetem Gospodarczym dążą do zainteresowania tym regionem potencjalnych inwestorów japońskich z różnych sektorów gospodarki. Podczas seminarium zaprezentowane zostaną oferty inwestycyjne w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz atuty regionu, które mogą przyczynić się do pozyskania nowych inwestycji, a tym samym stworzenia nowych miejsc pracy w regionie.

W seminarium wezmą udział przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Gospodarki, Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego,. Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz firm lokalnych i japońskich.

Seminarium odbędzie się w dniu 3 października 2013r w godz. 10.00-17.00

na Zamku Książąt Pomorskich, ul. Mickiewicza 2 w Szczecinku.

INFO: Katarzyna Oleś

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: