POLICYJNY RAPORT TYGODNIA

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-25 09:01:06
POLICYJNY RAPORT TYGODNIA

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 10 kierujących będących pod wpływem alkoholu, w tym 6 rowerzystów.

Na drogach naszego powiatu w minionym tygodniu nie odnotowano wypadku, w którym byłyby osoby ranne lub śmiertelne. Do jednej z poważniejszych kolizji doszło na terenie Białego Boru, gdzie kierujący na widok radiowozu mocno przyśpieszył. Po krótkim pościgu policjanci z  Posterunku Policji w Białym Borze zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu szczecineckiego.  Kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem i spadł ze skarpy. Okazało się podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu w oganiźmie. Siedzący obok pasażer był trzeźwy. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

 

  • przestępstwa narkotykowe

 

      Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podczas kontroli pojazdu marki ROVER u pasażerów ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. U 20-letniej kobiety i rok starszego mężczyzny policjanci zabezpieczyli w sumie 8 gramów amfetaminy i 2 gramy marihuany. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

  • włamanie

W Szczecinku miało miejsce włamanie do mieszkania. Nieustalony na chwilę obcną sprawca po uprzednim wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza skąd dokonał kradzieży złotej i srebrnej biżuteri oraz peniędzy. Właściciele straty wycenili na kwotę 30 tyś zł. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zniszczenie mienia

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 18-letniego mieszkańca Szczecinka, który wybił szybę w pojeździe marki BMW. Właściciel straty wycenił na kwotę 400 zł. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: