Targowisko w Bornem już otwarte

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-24 12:40:11
Targowisko w Bornem już otwarte
  • Foto: Eliza Świtling

Koszt całkowity inwestycji to 1 294 797,41 złotych, to również wiele starań wyrzeczeń i zabiegów. Ale teraz mieszkańcy i władze Bornego Sulinowa mogą zapomnieć kosztach i cieszyć się nowym targowiskiem, które dzisiaj zostało uroczyście otwarte.

Na dzisiejszym uroczystym otwarciu pojawili się goście, którzy wiele pomogli przy stworzeni miejskiego targowiska, Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski i Radny sejmiku wojewódzkiego Adam Wyszomirski.To oni wraz z burmistrz miasta Renatą Pietkiewicz – Chmyłkowską i  Przewodniczącym Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie Tomaszem Skowronem przecięli wstęgę. Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście otrzymali upominki,  był to domowego wypieku chleb i miód z własnej pasieki. 

"Borne Sulinowo 20 lat czekało na nowe targowisko, zrobiliśmy je z rozmachem i chcemy by służyło mieszkańcom kolejne 20 lat" - powiedziała Pani Burmistrz. Rzeczywiście nowy targ jest wykonany funkcjonalnie i estetycznie.

Targowisko ma powierzchnię blisko 6.300 m2. W ramach realizacji projektu stworzono stanowiska handlowe zadaszone 4 wiatami targowymi oraz stanowiska handlowe Ponadto powstał budynek socjalny z sanitariatami. Dodatkowo teren został zasilony energetycznie, skanalizowany, ogrodzony i oświetlony.

Zarządzanie i administrowanie targowiskiem powierzono spółce komunalnej PUK Sp. z o.o. w Bornem Sulinowie.

Targowisko ma służyć poprawie warunków pracy sprzedawców, jak i komfortu dokonywania zakupów, wzmocnieniu lokalnych kupców i drobnego handlu oraz wzrostu sprzedaży wytwarzanych lokalnie płodów rolnych i produktów regionalnych.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Xyz 2013-09-24 21:14

Gdzie ten milion za kawałek betonu, plastiku i drewna?? Chyba połowa w czyjejś kieszeni!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: