15 lat szczecineckiej Onkologii

  • Irek Markanicz
  • 2013-09-21 23:29:04
15 lat szczecineckiej Onkologii
  • Foto: Irek Markanicz

W tym roku dwie szczecineckie organizacje pro zdrowotne świętują swoje piętnastolecie. Po Amazonkach czas na urodziny "Onkologii Szczecineckiej".

Podsumowanie 15 lat działalności odbyło się podczas konferencji zorganizowanej w Centrum Konferencyjnym "Zamek". Spotkanie było okazją do podsumowań i podziękowań. Jerzy Hardie-Douglas, założyciel i pierwszy prezes stowarzyszenia mówił o początkach. Kilkanaście lat temu w Starym Drawsku organizowano "Szczecineckie Dni Onkologiczne". Początkowo sympozjum organizował oddział chirurgii szczecineckiego Szpitala.

Z czasem impreza tak się rozrosła, że trzeba było zmienić formę przygotowania wydarzenia. To właśnie z tej potrzeby powstał stowarzyszenie "Onkologia Szczecinecka". Dziś zmienił się profil działalności, stowarzyszenie przede wszystkim chce poszerzać wiedzę onkologiczną w lokalnym społeczeństwie. Organizowane są również akcje, jak szczepienie przeciw HPV. Podczas spotkania dziękowano tym, którzy aktywnie przez te 15 lat działali i wytyczali nowe cele organizacji.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: