Uczta dla kibiców kobiecej siatkówki

  • Irek Markanicz
  • 2013-09-20 21:56:06
Uczta dla kibiców kobiecej siatkówki
  • Foto: Irek Markanicz

Dziś w Bobolicach rozpoczął się trzydniowy turniej w piłce siatkowej Kobiet. Czołowe drużyny ekstraklasy upamietniają Agatę Mróz-Olszewską.

Dwa lata temu, uczniowie i nauczyciele zdecydowali że patronem Gimnazjum Publicznego w Bobolicach będzie Agata Mróz-Olszewska. Od tamtego czasu trwa tradycja organizacji rozgrywek najlepszych drużyn kobiecej siatkówki. Od początku do Bobolic przyjeżdżają zawodniczki z Bydgoszczy i Piły. Dziś rozpoczął się kolejny turniej, W rozgrywkach wezmą udział zawodniczki z drużyn PTPS Piła, KS "Pałac" Bydgoszcz, Beef Master Budowlani Łódź oraz Siódemka SK Bank Legionovia.

Plan gier zakłada że każdego dnia rozgrywane są dwa spotkania. Dla organizatorów turniej to nie lada wyzwanie. Jak powiedziała nam Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic, najważniejsze jest określenie terminu jaki pasuje wszystkim zaproszonym zespołom. Same przygotowania trwają nawet ponad pół roku.

Bobolickie święto siatkówki zakończy się w niedzielę. Mecze w hali sportowej odbedą sie o godzinach 12:00 i 15:00, sobotnie spotkania wyznaczono na 15:00 i !8:00. Muzyczna oprawa wydarzenia i atmosfera na trybunach pokazuje że siatkówka ma w Polsce najlepszych kibiców. Nie ważne czy jest to "Spodek"w Katowicach czy hala przy bobolickim Gimnazjum, na tym poziomie gier ten sport wszędzie zachwyca.    

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: