W Szczecinku o bezpieczeństwie imprez masowych

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-17 08:31:01
W Szczecinku o bezpieczeństwie imprez masowych
  • Foto: KPP Szczecinek

W piątek w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się spotkanie szczecineckich policjantów z przedstawicielami władz samorządowych i Szefem Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Celem spotkania była między innymi analiza dotychczasowej współpracy przy organizacji i zabezpieczaniu imprez masowych i meczy piłki nożnej w naszym powiecie, oraz podsumowanie efektywności tej współpracy.

Choć nacisk kładziony na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie trwania różnego rodzaju imprez od dawna jest bardzo duży, to co jakiś czas docierają do nas informacje o różnego rodzaju zaniedbaniach ze strony organizatorów. Z uwagi na to, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Józef Hatała zorganizował spotkanie poświęcone właśnie tej tematyce. Wzięli w nim udział Janusz Bugaj – Prokurator Rejonowy, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinsp. Jarosław Galach, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Szczecinek – Tomasz Czuk, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz organizatorzy imprez. Niestety nie wszyscy odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu.

Całe spotkanie toczyło się wokół aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych i miało na celu wypracowanie zgodnego stanowiska w przedmiocie rzetelności i należytej staranności przygotowania organizatorów do bezpiecznego przeprowadzania imprez. Niezmiernie ważne jest, aby osoby podejmujące się organizacji imprezy masowej znały z punktu widzenia prawa warunki jakie należy spełnić, aby impreza lub mecz piłki nożnej mogły się odbyć, a tym samym zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: