Pechowy - "piątek trzynastego".

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-16 17:56:51
Pechowy - "piątek trzynastego".
  • Foto: KPP Szczecinek

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów 17-letniemu mieszkańcowi powiatu szczecineckiego, który dokonał rozboju na swoim koledze "od kieliszka". Sprawca po doprowadzeniu poszkodowanego do stanu bezbronności ukradł mu telefon komórkowy, pieniądze i łańcuszek. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów. Dziś sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 lipca 2013 r. w jednym z mieszkań na terenie powiatu szczecineckiego. 17 - latek , wrócił do swojego kolegi, z którym wcześniej spożywał alkohol aby pożyczyć od niego pieniądze. Widząc, że kolega jest tak pijany, że nie reaguje zaczął go bić. Zaskoczony zachowaniem 17 - latka pokrzywdzony zaczął zasłaniać się i bronić, ale napastnik zadawał mu ciosy po całym ciele.
Młody mężczyzna ukradł mu telefon komórkowy i pieniądze, które miał w kieszeni. Oddalając się z miejsca zdarzenia zerwał mu również z szyi łańcuszek. Pokrzywdzony straty materialne wycenił na kwotę 280 zł.
Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą. W wyniku podjętych działań operacyjnych policjanci z Posterunku Policji w Barwicach ustalili dane mężczyzny podejrzewanego o ten czyn.
W toku dalszych czynności policjanci ustalili, iż mężczyzna może mieć związek również z innymi wydarzeniami kryminalnymi, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta. Młodzieniec wiedząc, co ma na sumieniu skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Doskonale wiedział, że poszukiwany jest również nakazem doprowadzenia do zakładu poprawczego.
Piątek trzynastego okazał się dla niego pechowym. Zatrzymany został podczas podjętej przez funkcjonariuszy interwencji publicznej, gdzie nietrzeźwy 17 - latek awanturował się i wspólnie z innymi osobami zniszczył na oczach pokrzywdzonego karoserię jego samochodu.
Dziś Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Komentarze (1)

Magic28 2013-09-16 22:00

W końcu policjanci z Barwic skutecznie działają...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: