Pływanie lub tenis - nowa oferta dla uczniów szczecineckich szkół

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-16 10:37:03
Pływanie lub tenis - nowa oferta dla uczniów szczecineckich szkół
  • Foto: sxc.hu

Ciekawą alternatywę dla tradycyjnej formy zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szczecineckich szkół przygotowała w porozumieniu z Urzędem Miasta, działająca przy Aqua-Tur Szczecinecka Akademia Tenisowa. Od 1 września 2013 roku dzieci z naszych podstawówek i gimnazjów, które w ramach godzin wychowania fizycznego korzystają z miejskiej pływalni, będą mogły również spróbować swoich sił w tenisie ziemnym.

Program Tenis 10, bo tak nazywa się oficjalnie projekt popularyzacji tej dyscypliny sportu w polskich szkołach,  cieszy się w naszym kraju coraz większą  popularnością. 

W miniony weekend, na kortach Regionalnego Centrum Tenisowego w Szczecinku odbyło się nawet szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego organizowane z myślą o kadrze pedagogicznej, która prowadzić będzie zajęcia z tenisa ziemnego w miejskich placówkach oświatowych.

Podczas dwudniowego szkolenia szczecineccy nauczyciele otrzymali wydawany przez Polski Związek Tenisa certyfikat Tenis 10 oraz specjalistyczne  podręczniki do nauki gry w tenisa, które z pewnością przydadzą się im w pracy dydaktycznej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem www.SPORT.SZCZECINEK.pl oraz www.TENIS10.pl.

INFO:AQUA -TUR

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: