Wielkie otwarcie Zamku

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-15 17:29:52
Wielkie otwarcie Zamku
  • Foto: Mirosław Korkus

Wczoraj wieczorem w Szczecinku odbyło się wielkie otwarcie Zamku Książąt Pomorskich, tak jak zapowiadano przygotowane z tego tytułu niespodzianki były ciekawe, fascynujące i zgromadziły przed zamkiem wielką publiczność.

Na godzinę 22.00 zaplanowano ceremonię otwarcia. Dość późna pora, spowodowana była wymogami pokazu zaplanowanego jako główna atrakcja ceremonii otwarcia.

Mapping 3D to ciekawe widowisko, które jeszcze nie było pokazywane w naszym mieście. Mimo późnej pory zgromadził on na terenie zamku wielu mieszkańców Szczecinka. Sama kilku minutowa projekcja, była czymś zupełnie nowym w naszym mieście i oprócz niesamowitymi wrażeń estetycznych dostarczyła również powiewu świeżości. Projekcja Szczecinek 1409 - 2013 przygotowana została według scenariusza napisanego przez pana Janusza Rautszko.

Niespodzianka po samej projekcji był krótki występ zespołu Materia, którzy ciekawie i niestandardowe wpasowali się w konwencję łącząc klasycznie zagraną kołysankę ''Na Wojtusia z popielnika'' z ostrym hardcorowym brzmieniem.

Po tym krótkim, ale bardzo ciekawym koncercie mieszkańcy mogli podziwiać kilkuminutowy pokaz laserowy okraszony dawką dobrej muzyki.

Następnie wszyscy chętni ruszyli zwiedzać, nowo otwarty Zamek Książąt Pomorskich.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: