Czy w Szczecinku powstanie piłkarskie centrum Polski?

  • Irek Markanicz
  • 2013-09-10 21:18:44
Czy w Szczecinku powstanie piłkarskie centrum Polski?

Jest szansa na stworzenie w Szczecinku ośrodka piłkarskiego na światowym poziomie. Plany zapierają dech w piersiach.

Nad tym projektem prace trwają już od wielu miesięcy. Właśnie w tych dniach, przedstawiono wstępną koncepcję władzom samorządowym Szczecinka. Polsko - Ukraińskie konsorcjum chce stworzyć centrum treningowe w którym mogłyby szkolić się nie tylko najlepsze zespoły kraju ale też piłkarskie potęgi z całej Europy. Wizualizacja pokazuje jak bardzo może przeobrazić się szczecinecka baza sportowa, zlokalizowana przy ul. Piłsudskiego i Szczecińskiej.

Głównymi obiektami są dwa stadiony, jeden ma powstać na miejscu obecnego stadionu im. Kazimierza Czesława Lisa. W planach jest to obiekt na 4500 widzów. To tu rozgrywane mają być mecze klasowych drużyn. Drugi stadion, zlokalizowany na obecnej płycie bocznej w zamierzeniach inwestorów byłby obiektem w pełni krytym. W tym obiekcie, na sztucznej murawie, piłkarze mogliby trenować przez okrągły rok. Dodatkowo między stadionami a basenem zaplanowane są treningowe, profesjonalne płyty piłkarskie. To nie koniec inwestycyjnych planów. Dopełnieniem ma być, zlokalizowany na obecnych terenach "Ślusarni", potężny obiekt hotelowy.

Co ciekawe w planie są też zmiany dotyczące centrum tenisowego, m.in w Szczecinku ma powstać kort trawiasty. Centrum konferencyjne i podziemne parkingi to dopełnienie tego zaplanowanego z wielkim rozmachem centrum. Ten sam inwestor chciałby już niebawem przystąpić do innego zadania. W innej części miasta, na bazie obecnego hotelu "Residence" powstanie centrum szkolenia piłkarskiej młodzieży. Sam hotel ma być diametralnie przebudowany, na terenach przyległych powstaną pawilony z modułowych obiektów które w ciągu sezonu mogłyby w sumie pomieścić 5 tysięcy zawodników. Piłkarska młodzież z Polski i Ukrainy ma ćwiczyć na nowych boiskach zlokalizowanych na przykład na placu koncertowym.

Czy te plany są realne? Na takie pytanie najpierw muszą odpowiedzieć władze lokalne. Inwestycja wymaga bowiem szeregu zmian w planach zagospodarowania przestrzennego. Najważniejsze jest finansowanie tego gigantycznego przedsięwzięcia.Całość może pochłonąć nakłady rzędu setek milionów złotych. Czas pokaże czy ten śmiały pomysł stanie się rzeczywistością. Jeśli tak by się stało to piłkarska Europa trafi nad Trzesiecko.   

    

Komentarze (9)

tigerrrrr 2013-09-11 07:12

to jakiś żart.....

Niebieski17 2013-09-11 10:55

Nie mogę pojąć tego zamiłowania do futbolu. Wszyscy polscy piłkarze są rżnięci przez wszystkich ale mimo to nadal całe chmary ludzi chcą w to inwestować. Może lepsza byłaby inwestycja zmniejszająca bezrobocie w regionie, albo dająca młodym powód do zostania w mieście?

mateo 2013-09-11 16:23

ładne ale jakieś mało realne.obym się mylił.

albin 2013-09-11 17:37

prima aprilis był w kwietniu

Pewniak 2013-09-11 17:57

Jak zwykle skończy się na planach, tak jak z wielkim hotelem na Placu Kamińskiego czy Galerią Szmaragdową. Zrobią kolejną fotę makiety i to będzie koniec inwestycji.

trawa 2013-09-12 09:30

Kto chce zarobić na dostawie trawnika? Nawet dachy w projekcie są trawiaste. Już widzę te tłumy yewropejczyków na meczach.

STFU 2013-09-13 01:57

to nie dla was wieśniaki Szczecineckie, nie wy będziecie z tego bezpośrednio korzystać, cała polska by się zjeżdżała, co na pewno by wpłynęło na wszystko w Szczecinku. plan o ile wiem realny, oczywiście specyficzne miasto ZSZ jest negatywnie nastawione, bo cokolwiek tutaj powstaje nie ma racji bytu, wszystko plajtuje, piątek wieczór a na mieście jak by bomba wybuchła :)

Niebieski17 2013-09-13 14:52

Pan miastowy się odezwał. Pewnie "młody wykształcony z wielkiego miasta".

2013-09-13 19:53

Jestem za

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: