OSZUKIWALI NA ODPADACH...

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-06 10:52:18
OSZUKIWALI NA ODPADACH...

Jak pokazuje policyjna rzeczywistość ludzie oszukiwać potrafią wszędzie i na wszystkim. Kryminalni z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zawyżali wagę dostarczanych do firmy recyklingowej worków z odpadami. Policjanci udowodnili im oszustwo na kwotę 1000 złotych, a to jeszcze nie koniec sprawy...

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że jeden z zatrzymanych mężczyzn był pracownikiem przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem odpadów. Do jego zadań należało między innymi ważenie przywożonego do firmy „produktu”. Z kolei drugi z zatrzymanych mężczyzn od około trzech lat dostarczał do punktu folię, która podlega recyklingowi. Odbierał ją z różnego rodzaju hurtowi i sklepów, które rozpakowując palety z towarem musiały się pozbyć materiału, którym był on zabezpieczony. 
48-letni mężczyzna, gdy uzbierał większą ilość foli, przyjeżdżał do wspomnianej firmy, gdzie czekał już na niego 43-letni pracownik. Razem przekładali odpady do większych worków, które potem były ważone, albo przeliczane na sztuki. Gdy przychodziło do rozliczenia finansowego z szefem, pracownik oszukiwał go podając albo zawyżoną wagę worków albo większą ich ilość. Otrzymywaną w ten nieuczciwy sposób nadwyżką pieniędzy mężczyźni się dzielili.

Z ustaleń policjantów wynika, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni zatrzymani narazili właściciela firmy recyklingowej na straty rzędu tysiąca złotych, a próbowali na kolejny tysiąc. 
Zgodnie z przepisami za oszustwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zarzut takiej treści usłyszeli obaj mężczyźni. W sprawie nadal trwają czynności i nie wykluczone jest, że może zostać on rozszerzony. 

INFO: kom. Urszula Tartas

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: