Wakacyjne prezentacje dawnego Świdwina

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-06 10:48:11
Wakacyjne prezentacje dawnego Świdwina
  • Foto: UM Świdwin

W lipcu i sierpniu Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne zorganizowało cykl spotkań poświęconych historii miasta zatytułowany „Świdwin w retrospektywie”.

W trakcie pokazów, które odbywały się w dość nietypowych miejscach m.in. w Bramie Kamiennej czy Parku Miejskim, zaprezentowano aż 350 przedwojennych widokówek, reklam, ogłoszeń prasowych, zdjęć, map oraz etykiet. Tak bogaty i różnorodny zbiór materiałów historycznych umożliwił bardzo szczegółowe zaprezentowanie rozwoju architektonicznego i gospodarczego Świdwina w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Spotkania prowadzili Zbigniew Czajkowski i Piotr Feliński.

Projekt „Świdwin w retrospektywie” nie byłyby możliwy, gdyby nie olbrzymie wsparcie wielu osób. Imienne podziękowania kierujmy w stronę Grzegorza Cieślińskiego, Franciszka Czarnego, Pawła Kordowieckiego, Macieja Małeckiego, Ryszarda Marszałka, Huberta Sapały, Anny Szafrańskiej oraz Małgorzaty Szycko. Szczególne podziękowania należą się również wszystkim, którzy zdecydowali się nam towarzyszyć w tej fascynującej podróży w przeszłość naszego miasta.

Zgodnie z obietnicą zadeklarowaną podczas ostatniego naszego spotkania, przygotowaliśmy dla Państwa interaktywną mapę Świdwina, na której umieściliśmy niektóre z widokówek prezentowanych w trakcie pokazów.

Życzymy miłego spacerowania po przedwojennym Świdwinie: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=210256201045845126074.0004e0b566997892d30f7

INFO: UM Ś

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: