Hybryda jedzie na Międzynarodowy Festiwal

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-05 11:53:34
Hybryda jedzie na Międzynarodowy Festiwal
  • Foto: SAPIK

Miło nam poinformować, że działąjąca w SAPiK-u pod artystycznym kierownictwem Tomasza Roszko Grupa Teatralna "Hybryda" została zaproszona do udziału w bardzo prestiżowym, szczecińskim Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA.

Początkowo Festiwal organizowany był, jako „GiW” – Goło i Wesoło – przegląd sztuk komediowych i kabaretów. Gościł wówczas głównie zespoły ze Szczecina i okolic. Z czasem Organizatorzy odeszli od konwencji sztuk komediowych i kabaretonów, skupiając się na prezentacji dorobku teatrów offowych. Wówczas Festiwal zmienił swoją nazwę na „Pro Contra”, przeradzając się jednocześnie w Festiwal Międzynarodowy. 

Festiwal ma na celu konfrontację młodzieżowych teatrów niezależnych. Teatr offowy i niezależny, to nie tylko scena, ruch, dźwięk i emocje. Jest to próba interpretacji i odpowiedzi na problemy ludzi młodych i problemy świata współczesnego.

Grupa teatralna Hybryda wystąpi jako pierwsza ze stawki wszystkich teatrów biorących udział w tej imprezie, przedstawiając spektakl Wernera Schwaba "Zagłada ludu albo moją wątroba jest bez sensu".

Festiwal rozpocznie  się w Szczecinie w piątek, 6 września.

INFO: SAPIK, www.ack.univ.szczecin.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: