Kolejne Mistrzostwa w Szczecinku

• Eliza Świtling
  • 2013-09-04 10:22:00

W miniony weekend wszyscy fascynaci sportów wodnych i nie tylko mogli podziwiać na szczecineckim wyciągu nie lada zmagania. Zawodnicy z całej Europy oraz Afryki zmierzyli się w trzech konkurencjach: slalomie, jeździe figurowej oraz bardzo emocjonujących – skokach.

Rywalizacja była bardzo zacięta i praktycznie do ostatniego momentu nie wiadomo było kto zwycięży. Na najwyższym podium stanęła reprezentacja Białorusi, zaraz po nich „czarny koń zawodów” Polska, trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Największym wygranym zawodów okazał się Simon Herman, reprezentant Niemiec, który nie tylko wywalczył w pięknej walce tytuł Mistrza Europy, ale również ustanowił nowy rekord świata w slalomie – 4 boje na lince długości 9,5 m. Zdaniem sędziów i znawców dyscypliny, rzecz fenomenalna, która długo pozostanie niepobita.

Już jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Junior i Senior w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. Zawody te również rozgrywane będą w trzech konkurencjach:  slalomie, jeździe figurowej oraz skokach. Tym razem impreza potrwa 4 dni a rywalizować będą ze sobą zawodnicy z 11 krajów w kategorii Junior ( 15 i 19 lat) oraz Senior ( powyżej 35 lat ).

Reprezentacje, które odwiedzą Szczecinek podczas Mistrzostw Europy:

Polska, Rosja, Niemcy, Wielka Brytania, Słowacja, Austria ,Białoruś, Czechy, Holandia, Izrael, Ukraina

14:00 Zakończenie i ceremonia wręczenia medali

W kategorii Senior Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną a tym samym Szczecinek oraz Polskę reprezentować będzie mieszkaniec Szczecinka, pasjonat narciarstwa od lat trenujący na szczecineckim wyciągu.

INFO: SzLOT