Kolejny koncert stypendystki Marszałka odbędzie się w Bornem Sulinowie

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-03 11:08:41
Kolejny koncert stypendystki Marszałka odbędzie się w Bornem Sulinowie
  • Foto: mamuzyka.pl

Dorota Jasińska, utalentowana skrzypaczka, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną, realizuje swoje zadanie artystyczne - serię koncertów wykonywanych w ośrodkach pożytku publicznego. Wkrótce odbędą się dwa kolejne występy.

Zbliżające się kolejne występy to 6 września w Zakładzie Karnym w Koszalinie oraz 8 września w Centrum Rehabilitacji dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Bornym Sulinowie.

Pierwszy z wymienionych koncertów wpisuje się w propozycję artystyczną Zakładu Karnego w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja", w którym więźniowie biorą czynny udział jako wolontariusze. - Koncert otworzy jedna z najtrudniejszych technicznie a zarazem najbardziej tajemniczych skrzypcowych kompozycji, słynna "Sonata z diabelskim trylem" Giuseppe Tartiniego – mówi Dorota Jasińska, która zdradza również szczegóły występu w Bornym Sulinowie - Wybór miejsca i charakter koncertu jest moim wielkim hołdem złożonym najwybitniejszej wiolonczelistce wszechczasów Jacqueline du Pre. Wspaniale rozwijająca się kariera tej wybitnej artystki została przerwana po zdiagnozowaniu nieuleczalnej choroby jaką jest stwardnienie rozsiane. "Koncert w hołdzie Jacqueline du Pre" będzie obfitował w propozycje przeznaczone zarówno na duo skrzypcowo-wiolonczelowe, jak również na wiolonczelę solo.

Ostatnie koncerty cyklu w ramach stypendium będą ściśle związane ze Szczecinem. Finałowe  występy zostały zaplanowane na październik.

INFO: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: