Wypadek w Lotyniu

  • Eliza Świtling
  • 2013-09-02 21:41:05
Wypadek w Lotyniu
  • Foto: Paweł Jaskółka - Stanisz OSP Lotyń

Dziś popołudniu pechowa droga krajowa nr 11 znów dała o sobie znać, w miejscowości Lotyń z nieustalonych jeszcze przyczyn zderzyły się dwa samochody Opel i Mercedes.

Drugiego dnia września o godzinie 16:39 zastęp GBA z OSP Lotyń został zadysponowany do zdarzenia drogowego na wylocie K-11  z miejscowości Lotyń w kierunku Poznania.

Do zdarzenia doszło tuż za ostrym zakrętem, gdzie z nieznanych przyczyn osobowy Opel kierowany przez kobietę podróżującą wraz 4-letnią córeczką  wypadł na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym Mercedesem, w którym podróżowało małżeństwo.

Strażacy po dojeździe przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Zablokowano całkowicie ruch, pojazdy uczestniczące w zdarzeniu ustabilizowano klinami oraz odłączono zasilanie.

W tym samym czasie podjęte zostały działania medyczne w stosunku do kobiety podróżującej Oplem. Pozostawała ona w pojeździe więc tam ratownicy prowadzili działania ratownicze. Wsparciem psychicznym ogarnięte zostało również dziecko, które otrzymało maskotkę. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowaną kobietę ewakuowało z samochodu do karetki przy użyciu deski ortopedycznej i wraz z dzieckiem przewiezione zostały do szpitala w Szczecinku.

Małżeństwo podróżujące w drugim pojeździe nie odniosło obrażeń. Przez następny okres akcji policja prowadziła swoje czynności, a na ten czas wyznaczono objazd przez dalej położone miejscowości. Na zakończenie auta zostały odholowane na zajazd, a droga uprzątnięta z resztek powypadkowych. Akcja zakończyła się o 18:30.

INFO:  Paweł Jaskółka - Stanisz OSP Lotyń

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: