Zbigniew Brach najlepszy w Polsce

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-28 08:25:59
Zbigniew Brach najlepszy w Polsce
  • Foto: sxc.hu

Dnia 24.08.2013 w Płocku odbyła się finałowa rozgrywka Night Power GP w wyścigach równoległych na dystansie 1/8 mili. Na starcie zameldowała się praktycznie cała czołówka kierowców Polski, nawet ci którzy nie startowali w poprzednich eliminacjach. Miło nam donieść, iż w najbardziej prestiżowej klasie Open, w której brały udział najmocniejsze auta bez względu na pojemność silnika oraz rodzaj napędu, zwyciężył kierowca ze Szczecinka - Zbigniew Brach.

Wygrał on ostatnią eliminację, co zapewniło
mu triumf w klasyfikacji generalnej, z dużą przewagą nad pozostałymi konkurentami. Ostateczna kolejność w klasie OPEN :
1. Brach (Nissan GTR) - 41 pkt
2. Romanik (Subaru Impreza) - 29 pkt
3. Krawczuk (Golf II) - 27 pkt
Nasz kierowca startował jeszcze w klasie AWD, gdzie zajął miejsce czwarte. Uzyskana zdobycz punktowa pozwoliła mu na zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej.
- Muszę szczerze przyznać, iż jestem tym wszystkim bardzo zaskoczony. W tym roku przecież rozpocząłem ściganie, a  startowałem głównie po to by zbierać doświadczenia w zupełnie nowej dla mnie dziedzinie. Nie zdawałem sobie sprawy jak dużo czynników ma wpływ na końcowy sukces. Zwycięstwo bardzo cieszy, ale jednocześnie na pewno zmobilizuje mnie do dalszej pracy nad techniką jazdy i nie tylko - powiedział Z. Brach.
 

INFO: Antoni Biedziuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: