Mecz w Koszalinie bez kibiców

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-20 08:44:09
Mecz w Koszalinie bez kibiców
  • Foto: pl.m.wikipedia.org

Kolejny mecz „Gwardii” Koszalin i „Kotwicy” Kołobrzeg zaplanowany na 24 sierpnia br odbędzie się na stadionie zamkniętym dla kibiców. Dziś Wojewoda Zachodniopomorski podpisał decyzję w tej sprawie.

Decyzję wojewody poprzedziła negatywna ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na stadionie podczas ostatniego meczu (29 maja), który zakwalifikowany był jako impreza podwyższonego ryzyka.

„Spotkania pomiędzy zespołami Gwardii Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg charakteryzują się częstymi przypadkami zakłócania porządku publicznego. Każdorazowo kibice usiłują wnieść (…) przedmioty niedozwolone, w tym pirotechnikę. Pomimo przeprowadzanych przez służbę porządkową kontroli, stale udaje się wnosić kibicom race, które następnie są odpalane przy jednoczesnym zakrywaniu wizerunku celem uniemożliwienia identyfikacji” – czytamy w decyzji. W piśmie wymieniono także szereg spotkań, podczas których dochodziło do złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Wnoszenie przez kibiców środków pirotechnicznych, przemieszczanie się  kibiców poza wyznaczone sektory, wtargnięcia na murawę, zasłanianie twarzy, wulgarne okrzyki – podsumowuje poprzednie spotkanie wojewoda Zydorowicz – To wszystko świadczy o tym, że organizator meczu nie zapewnia w sposób wystarczający bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie, a służby porządkowe nie działają właściwie. W związku z tym podjąłem decyzję, że kolejny mecz piłki nożnej na Stadionie Piłkarskim w Koszalinie odbędzie bez udziału kibiców obu drużyn. 

INFO: Agnieszka Muchla  Rzecznik Prasowy Wojewody

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: