Śmiertelny wypadek przed Starym Chwalimiem

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-19 15:23:22
Śmiertelny wypadek przed Starym Chwalimiem
  • Foto: sierż. sztab.Anna Matys

Mimo apeli policjantów i przerażających informacji medialnych dotyczących ilości zdarzeń drogowych, długi weekend przyniósł śmiertelne żniwa na drogach powiatu szczecineckiego. W miniony piątek na trasie Barwice – Stary Chwalim doszło do potrącenia pieszej przez pojazd osobowy. 28 - letnia kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek po godz 16:00 tuż przed miejscowością Stary Chwalim. 28 – letnia kierująca ciągnikiem rolniczym z podpiętą przyczepą zatrzymała się na jezdni przed wykonaniem manewru skrętu w prawo. Kierująca zatrzymała pojazd z uwagi na fakt, iż chciała wjechać ciągnikiem na pole z większym łukiem, nie utrudniając tym samym ruchu innym użytkownikom. Po zatrzymaniu się wyszła z ciągnika i została potrącona przez nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki Ford Mondeo. Kierująca pojazdem osobowym poruszała się najprawdopodobniej z prędkością ponad 100 km/h. Zbliżając się do miejscowości Stary Chwalim widziała ciągnik, widziała również jak wysiada z niego kobieta. 30 - letnia kierująca fordem nie hamowała, ponieważ uważała że kierująca ciągnikiem wróci do ciągnika.

 

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratownicze. 28- latka została przetransportowana śmigłowcem w stanie ciężkim do szpitala. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Kierująca pojazdem Ford Mondeo była trzeźwa. To już piąty wypadek śmiertelny na drogach powiatu szczecineckiego.

Policja apeluje o ostrożność !

INFO: sierż. sztab.Anna Matys

Komentarze (13)

?? 2013-08-19 23:48

Kierująca zatrzymała pojazd z uwagi na fakt, iż chciała wjechać ciągnikiem na pole z większym łukiem . po co wychodziła z ciagnika , skoro chciała wjecha na pole? nie kumam tego. Szkoda kobietek.

pab vrgyreq 2013-08-20 19:16

straszne :(

marta 2013-08-20 23:08

Bardzo mi przykro z powodu tego ze juz jej nie ma,mloda dziewczyna i za nic musiala zginac,.przez ostatnie dni przejezdzam ta droga na ktorej byl ten nieszczesliwy wypadek i za kazdym razem kiedy widze te znicze ktore sie w tym miejscu pala to niemoge w to uwierzyc,niedochodzi to do mnie jak i dla wielu innych ludzi.To naprawde tragedia.A tak pozatym ja tez jestem kierowca i nie moge zrozumiec tego jak kobieta ktora jechala samochodem i spowodowala ten wypadek,jak moglo przjsc jej do glowy ze Kasia wsiadzie spowrotem do tego ciagnika-jak mozna byc tak pewnym tego co zrobi inna osoba skoro niemogla zapanowac nad tym co sama zrobila....Kondolencje i wyrazy wspolczucia dla calej rodziny Pawelec.

abudabi 2013-08-22 11:27

po pierwsze to była Mariola a nie Kasia a po drugie skąd wiesz co myślała kierująca skoro tam nie byłaś a zresztą kto wybiega pod samochód bezpośrednio nie patrząc na ulicę

dasiu 2013-08-23 22:18

Wyszla poniewaz musiala otworzyc brame na pole i to nie jest glumpie

baju 2013-08-24 22:54

a kto zaraz po wypadku w którym zabilo sie koleżanke idzie na wesele żal - zero skruchy

Iska26 2013-08-26 20:52

Moim zdaniem obie panie powinny zachować większą ostrożność.. Nie osądzajmy i nie krytykujmy pani która prowadziła forda mondeo bo na pewno przeżywa teraz straszne chwile wiedząc co się stało. Bardzo mi przykro z powodu obu pań. Dajcie jednak dziewczynie która przeżyła ten wypadek zapomnieć o wszystkim i wrócić do normalnego życia!! Bo na pewno nie jest jej łatwo. Głowa do góry pani kierowco, takie rzeczy po prostu się zdarzają a wina zawsze leży po obu stronach. Śmierć wyżej wspomnianej Marioli to straszna tragedia, moje najszczersze kondolencje dla całej rodziny.

mila 2013-08-29 16:46

abudabi, po pierwsze to byla Mariola, ale dla bliskich Kasia. Po drugie to Ona nie wyskoczyla pod samochod ale stala na poboczu i to ta dziewczyna ktora prowadzila zjechala na pobocze prosto na Kasie!! Czytajac ten artykul nie rozumiem dlaczego tak zminili prawde? Baju dokladnie, zal.. ale nie zal osoby ktora prowadzila samochod ale jej zachowanie... Zabila czlowieka w piatek a w sobote i niedziele bawila sie na weselu, tak zachowuja sie normalni ludzie?

Rider 2013-09-22 16:03

Widząc ciągnik z naprzeciwka osoba jadąca z naprzeciwka powinna maxymalnie zwolnić Mogłoby nie dosc do tego...Teraz za każdym razem przejeżdżając obok miejsca wypadku wciskam hamulec : (

Rider 2013-09-27 13:10

Widząc ciągnik z naprzeciwka osoba jadąca powinna maxymalnie zwolnić Mogłoby nie dojsc do tego...Teraz za każdym razem przejeżdżając obok miejsca wypadku wciskam hamulec : ( 2013-09-22 16:03:13 *

abudabi 2013-09-30 13:17

mila, pobocze na srodku jezdni ciekawe bardzo ty tam pewnie bylas i wiesz jak bylo zapraszam na komende w celu zlozenia zeznan czyli kierujaca fordem celowo ja przejechala no tak w tych czasach to fajna przygoda

ewcia98 2013-11-30 14:09

gadacie od zeczy co by sie nie stało to nie wy straciliscie córke matke lub siostre po mimo to kierowca mondeo powinien poniesc konsekwencje :(

inna 2015-06-15 23:20

ludzie. .wiem ze minelo juz sporo czasu ale jak czytam te komentarze to szlak mnie trafia..nikt z was tam nie byl nie widzial nie wiedzial co myśli kierowca i Mariola...stalo się. .kazdemu moze ...nie nam osadzac...tak kare juz poniosla...śmierc koleżanki. . czego jeszcze trzeba??, oczywiście zjechala na pobocze i specjalnie ja przejechala!!! ludzie co wy piszecie. ..a co do wesela. .zapraszona byla pół roku wcześniej i wcale dobrze na nim sie nie bawila jak to pisza...klamcy...ludzie sa podli...a co by bylo jakby kierowca zginal. tez tak byscie mowili...co by czula Mariola...wiedząc ze ona zginela lepiej by jej bylo...wiec pomyslcie ze kierowca tez ma bol w sercu do końca życia. takie rzeczy się zdarzają. ..ja tez jestem kierowca i nie wiem co mnie czeka na drodze. .pozdrawiam wszystkich najmadrzejszych w tej sprawie. .