Polsko - Niemieckie Zawody jeździeckie

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-19 11:17:32
Polsko - Niemieckie Zawody jeździeckie
  • Foto: Marlena Wachowska

W sobotę i niedzielę 24 - 25 sierpnia 2013 r. w godzinach 10.00 - 17.00 w Ośrodku Jazdy Konnej Michalscy w Budzistowie po raz czwarty odbędą się Polsko – Niemieckie Zawody Jeździeckie 2013 r., których organizatorem jest Powiat Kołobrzeski. Zawody odbywają się dzięki współpracy z klubem jeździeckim z Niemiec.

Impreza realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Funduszy Małych Projektów z Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” - „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Branderburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Całkowita wartość projektu wynosi 14.070 EUR (w przeliczeniu na PLN wynosi 58.531,20 zł), z czego 85 % dofinansowuje Unia Europejska.

W trzydniowej imprezie weźmie udział 50 zawodników wraz z końmi, 25 zawodników z Polski oraz 25 zawodników z Niemiec. Zawodnicy walczyć będą w konkursie skoków przez przeszkody m.in. w klasie:

  • mini LL dokładności dla dzieci,

  • L z trafieniem w normę czasu,

  • P zwykły,

  • N zwykły,

  • C doskonałości o wzrastającym stopniu trudności z rozgrywką Grand Prix o Puchar Starosty Kołobrzeskiego,

Ponadto w trzecim dniu zawodów odbędzie się widowiskowy pokaz jazdy konnej ujeżdżeniowej, pokaz jazdy konnej w damskim siodle w formie warsztatów oraz pokaz konia czystej krwi arabskiej.

Głównym celem imprezy jest podtrzymanie wieloletniej współpracy nawiązanej pomiędzy Powiatem Kołobrzeskim, a Powiatem Barnim, partnerem z Niemiec. Zawody jeździeckie są inicjatywą, która przyczynia się do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń, wspierają aktywność fizyczną, jak również przyczyniają się do kultywowania tradycji i sztuki jeździectwa oraz łączenia kultur mieszkańców obu powiatów.

INFO: Marlena Wachowska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: