Będzie wygodniej i bezpieczniej

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-13 14:55:02
Będzie wygodniej i bezpieczniej
  • Foto: UM ŚWIDWIN

Długo oczekiwany remont ulicy Połczyńskiej trwa na całego. Prace idą zgodnie z planem, widać pierwsze efekty, a już wkrótce użytkownicy tej drogi odczują wyraźną poprawę.

Jest to droga wojewódzka nr 152, znajdująca się w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest inwestorem i ponosi większość kosztów tej inwestycji. Miasto Świdwin ma jednak także spory udział w jej realizacji. – Droga ta znajdowała się w fatalnym stanie, dlatego od dawna zabiegaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich o ujęcie jej w harmonogramie remontów – mówi burmistrz Świdwina, Jan Owsiak. – ZDW najchętniej inwestuje w miastach, które same wykazują wolę działania, zatem zadeklarowaliśmy pomoc finansową ze strony miasta.

Koszt inwestycji po przetargu wynosi 2,5 miliona złotych. Wykonawcą zostało konsorcjum „Pol - Dróg” z Drawska Pomorskiego i z Białogardu. Wkład samorządu Świdwina – to 600 tysięcy złotych oraz koszt wykonania dokumentacji technicznej. Prace rozpoczęły się na początku maja i przebiegają zgodnie z planem. Ulica Połczyńska zostanie przebudowana na odcinku 3200 metrów bieżących. Przede wszystkim chodzi o wykonanie nowej nawierzchni, ciągu pieszo – rowerowego po jednej stronie oraz chodników i zjazdów do osiedli. Dla poprawy jakości ruchu kołowego duże znaczenie będą miały dwa bezkolizyjne lewoskręty – przy ulicy Żwirki i Wigury oraz przy głównym wjeździe do jednostki wojskowej. Obecnie, zwłaszcza w godzinach szczytu, często tworzą się tu korki. Dzięki nowym rozwiązaniom samochody skręcające w lewo nie będą tamowały ruchu.

Mimo tak szerokiego zakresu robót wykonawcy udało się ograniczyć uciążliwości do niezbędnego minimum. Z utrudnieniami należy się liczyć do końca września, kiedy to mija termin zakończenia inwestycji.

Warto podkreślić, że dobra współpraca Świdwina z Zarządem Dróg Wojewódzkich trwa już od dawna. Wcześniej na podobnych zasadach udało wyremontować drogę wojewódzką 162 przecinającą Świdwin na linii północ – południe oraz Szczecińską, Niedziałkowskiego i Wojska Polskiego położonych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152.

INFO: UM ŚWIDWIN

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: