Ratownicy WOPR powiatu drawskiego - ratują życie !!!

  • Mirosław Korkus
  • 2013-08-11 14:16:09
Ratownicy WOPR powiatu drawskiego - ratują życie !!!
  • Foto: Krystian Budziszewski

Na plaży miejskiej "Gęsia Łączka" ratownicy WOPR powiatu drawskiego uratowali życie tonącym.

Dwójka plażowiczów wypłynęła  poza kąpielisko. Niestety mężczyzna, nieumiejący dobrze pływać, przecenił swoje umiejętności pływackie zachłysnął się wodą i zaczął się podtapiać. W panice próbował chwycić się partnerki, która sama wołała o pomoc. Na szczęście całe zdarzenie widzieli ratownicy WOPR PD Piotr Kowalczyk oraz Kamil Sajkowski, którzy niezwłocznie ruszyli na pomoc. Po akcji ratunkowej nieostrożni mieszkańcy Złocieńca podziękowali ratownikom za udzieloną pomoc i uratowanie życia.

Nadmienić należy, że ratownicy WOPR cyklicznie podczas pełnionych dyżurów udzielają pomocy osobą przebywającym na kąpieliskach strzeżonych. Począwszy od udzielania informacji na temat głębokości, temperatury wody, poprzez udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przy skaleczeniach, otarciach, oparzeniach, ugryzieniach przez owady a skończywszy na bezpośredniej pomocy osobom tonącym. Ratownicy WOPR patrolują także łodziami motorowymi akweny wodne w celu sprawdzenia przestrzegania obowiązujących przepisów, bezpiecznego posługiwania się sprzętem pływającym oraz monitorowania zagrożeń środowiskowych.

Niestety w ubiegłą sobotę tj. 03.08.2013r. na jeziorze Siecino pięcioro turystów nie przestrzegało podstawowych zasad żeglarskich. Ponadto wyczuwalna była woń alkoholu. W konsekwencji  żaglówka przewróciła się. Na szczęście w pobliżu był ratownik WOPR patrolujący jezioro, który odholował żaglówkę wraz z poszkodowanymi do brzegu. Z wyjątkiem utraconych rzeczy osobistych nikomu z załogi nic się nie stało.

Informacja: Krystian Budziszewski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: