Wojciech Wieczorek wystartuje w maratonie rowerowym na 3000km

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-09 08:11:49
Wojciech Wieczorek wystartuje w maratonie rowerowym na 3000km
  • Foto: W. Wieczorek

To już pewne. Wojtek Wieczorek wystartuję i będzie reprezentował Szczecinek. Start 17 sierpnia. Trasa ponad 3100km. Limit czasu przejazdu 10 dni. Maraton odbywa się co 4 lata. W poprzedniej edycji na dobrym 3cim miejscu ukończył go inny kolarz ze Szczecinka Grzegorz Bordoszewski.

Wojtek będzie reprezentował nasze miasto. Udało mu się uzbierać potrzebną sumę pieniędzy na start.

"Kwestia finansowa to jeden z tych czynników, który ogranicza start większej ilości kolarzy. Mnie się udało. Pomógł SAPiK.
Bardzo się cieszę. Myślę, że małym kosztem miasto może zyskać sporo pozytywnego rozgłosu." - mówi Wojtek.
"Będę startował w specjalnie przygotowanym na tę okazję stroju reklamującym Szczecinek. Do pełni szczęścia potrzebna jest wygrana w maratonie. Wtedy wspomniany rozgłos będzie można przekuć na rozwój turystyki sportowej w tym także rowerowej na naszych ziemiach. Na okresy przygotowań czy urlopów kolarze wybierają sprawdzone miejsca. Skoro na naszych ziemiach trenują kolarze w tym tacy, którzy wygrywają maratony dookoła Polski to możemy przyciągnąć wielu kolarzy amatorów."

Zresztą idąc za ciosem powinno się tu zorganizować kilka krótkich wyścigów, ale z większą pompą niż dotychczas. "Zdradzę, też że szykuje się wielka impreza kolarska ze startem i metą w Szczecinku."

"Mamy wszelkie predyspozycje by zostać zagłębiem kolarskim w Polsce. Jest sporo ludzi związanych z kolarstwem,
coraz lepsza baza noclegowa, moc atrakcji uzupełniających trening i czas wolny sportowcom, wyśmienite trasy kolarskie łącznie z przyzwoitymi górkami, a przede wszystkim sprzyjająca rozwojowi turystyki sportowej władza.

Do pełni szczęścia brakuje np: centrum badań wydolnościowych. Wtedy staniemy się sporą konkurencją nawet dla Centrum Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Do tego fachowcy z dziedziny medycyny sportowej i jesteśmy stolicą dla paru ładnych dyscyplin sportowych."

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: