Nowe targowisko miejskie

  • Mirosław Korkus
  • 2013-08-07 13:18:50
Nowe targowisko miejskie
  • Foto: http://www.bialybor.com.pl/

Już jutro 8 sierpnia br, w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Andrzeja Jakubowskiego, oddane do użytku zostanie nowe targowisko miejskie w Białym Borze. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W wyniku realizacji projektu, targowisko będzie utwardzone i oświetlone oraz podzielone na dwie części. W pierwszej z nich prowadzona będzie sprzedaż produktów rolno-spożywczych, w drugiej zaś pozostałych towarów. Ponadto będzie ono posiadać przyłącza do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Rynek wyposażony został również w miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno-higieniczne. Część stoisk do celów handlowych zostało dodatkowo zadaszonych.

Koszt całkowity  inwestycji wyniósł blisko 502 tysiące złotych, a dofinansowanie ze środków PROW na lata 2007-2013 to kwota ponad 305 tysięcy złotych.

Zadanie było realizowane w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu i wyposażenia targowisk stałych.

Uroczyste otwarcie odbędzie się jutro tj. 8 sierpnia br. o godzinie 9:00 w Białym Borze (Rynek). Udział w nim wezmą: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski.

Na relację z otwarcia zapraszamy do czwartkowego programu lokalnego TV GAWEX.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: