Podróbki na pół miliona złotych

  • Mirosław Korkus
  • 2013-08-07 11:48:55
Podróbki na pół miliona złotych
  • Foto: gk24.pl

Siedem osób, które usłyszą zarzuty, zabezpieczonych ponad 1000 sztuk podrobionych przedmiotów o wartości ponad pół miliona złotych to efekt jednodniowej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Sprzedawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności

W  weekend policjanci z koszalińskiego Wydziału PG wytypowali osiem stoisk z odzieżą w Koszalinie oraz Mielnie. Funkcjonariusze sprawdzali sprzedawane tam przedmioty. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał odzież bezprawnie oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli w ośmiu kioskach policjanci ujawnili ponad 1000 sztuk koszulek, butów, bluz, płaszczy, kurtek, perfum, okularów czy biżuterii o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Wszystkie zostały oznaczone podrobionymi znakami znanych marek odzieżowych i były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne przedmioty. Ponadto swoją bardzo niską jakością znacznie odbiegały od tych produkowanych przez markowe firmy.

Towar został zabezpieczony, a siedmioro sprzedawców w wieku od 18 do  lat 47 wkrótce najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja: st. sierż. Monika Kosiec /MR

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: