Adam Małysz na otwarciu ścieżki rowerowej w Drawsku Pomorskim

  • Eliza Świtling
  • 2013-08-07 09:39:28
Adam Małysz na otwarciu ścieżki rowerowej w Drawsku Pomorskim
  • Foto: TV Gawex

Budowa ścieżki rowerowej w Drawsku Pomorskim została zakończona. W związku z tym, piątek 9 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 19:00 do Parku Chopina obok „Centrum Edukacyjnego”, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku nowej inwestycji. Z tego miejsca rozpocznie się przejażdżka nową ścieżką rowerową. Wspólnie z mieszkańcami na dwa kółka przesiądą się Adam Małysz i Rafał Marton. Również Jacek Czachor i Marek Dąbrowski z ORLEN TEAM na ten dzień swoje motory zastąpią rowerami. Oprócz rajdowych sław na otwarcie ścieżki przybędą Burmistrz Zbigniew Ptak i Komendant CSWL płk. Marek Gmurski.

Trasa rajdu poprowadzi ścieżką z Parku Chopina nad jezioro Okra. Na miejscu przy plaży dla wszystkich zaplanowano poczęstunek i możliwość spotkania ze sławami polskiego sportu motorowego. Dla mediów przygotowano briefing z władzami miasta i sportowcami.

Prace przy ścieżce rowerowej rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku i zostały ukończone w lipcu br. Ścieżka o długości 3,035 km rozpoczyna się w Parku Chopina i wiedzie Promenadą Piastowską, obok stadionu miejskiego, wzdłuż jeziora Okra do drogi powiatowej Drawsko Pomorskie - Gudowo.

W obrębie Parku Chopina ścieżka stanowi ciąg pieszo-rowerowy, a pozostały odcinek przeznaczony jest dla rowerów. Ścieżka rowerowa ma nawierzchnię bitumiczną. Kostkę betonową zaplanowano natomiast na ciągu pieszym. Obydwa pasy ruchu będą wyraźnie oddzielone.

Oprócz samej ścieżki wybudowana została infrastruktura towarzysząca. Są to miejsca postojowe, wiaty, stoły i stojaki na rowery. Nie zapomniano również o tablicach informujących o szlakach rowerowych gminy Drawsko Pomorskie

Na to zadanie Referat Pozyskiwania Funduszy uzyskał dofinansowanie w wysokości wynosi 517tys. złotych.  

INFO: Adam Cygan

Przeczytaj podobne wpisy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: