Wypadki i kolizje. Raport policyjny

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-30 12:11:28
Wypadki i kolizje. Raport policyjny

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 17 kolizji drogowych. Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku odnotowała 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. Podsumowując statystyki na drogach naszego powiatu, policjanci zatrzymali 3 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, w tym 1 rowerzystę.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w weekend.

W sobotę na terenie gminy Barwice kierujący motorowerem marki Kawasaki 23 – letni mieszkaniec Barwic w wyniku awarii łańcucha napędowego wpadł w poślizg, zjechał na pobocze po czym wywrócił się doznając wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych obrażeń. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Koszalinie.

W niedzielę w Szczecinku kierujący samochodem marki BMW podczas sięgania po kubek z kawą zjechał na lewy pas jezdni i uderzył czołowo w nadjeżdżający z przeciwka samochód marki Opel Frontera z przyczepą. W wyniku zderzenia obrażeń ciała w postaci rany tłuczonej głowy doznała pasażerka samochodu BMW 13 letnia dziewczynka, która została przetransportowana do szpitala w Koszalinie.

Tego samego dnia kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo podczas wykonywania manewru cofania potrącił przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu 65 – letniego mężczyznę. Mężczyzna doznał obrażeń w postaci złamania żeber  i złamania kciuka prawej dłoni.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

  • fałszywy alarm bombowy

Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch młodych sprawców fałszywego alarmu bombowego. Na początku minionego tygodnia pracownica jednej z restauracji w Szczecinku poinformowała oficera dyżurnego, że odebrała telefon z żądaniem przekazania pieniędzy w wyznaczonym miejscu. W przypadku niespełnienia żądania miał zostać zdetonowany ładunek wybuchowy w lokalu. Intensywne działania policjantów wydziału kryminalnego szczecineckiej komendy pozwoliły na zatrzymanie sprawców. 18 – letni mieszkaniec Bornego Sulinowa i jego 16 – letni kolega usłyszeli już zarzuty. O losie młodszego zadecyduje Sąd Rejonowy w Szczecinku Wydział Rodzinny i Nieletnich. Wobec starszego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za ten głupi i nieodpowiedzialny czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat oraz obowiązek pokrycia kosztów związanych z przeprowadzoną akcją.

  • kradzież

Nieustalony sprawca na terenie Białego Boru wykorzystując nieobecność właścicieli przez otwarte okno dostał się do wnętrza mieszkania, z którego dokonał kradzieży konsoli X-BOX 360, aparatu fotograficznego, konsoli Nintendo Wi oraz laptopa. Straty zostały wycenione na kwotę 1700 zł. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: