Specjalizacja - włamania i oszustwa

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-24 15:35:42
Specjalizacja - włamania i oszustwa
  • Foto: sxc.hu

Złocienieccy policjanci zatrzymali 36-latka, który w ostatnim czasie dokonał co najmniej 4 kradzieży z włamaniem i kilku oszustw. Decyzją sądu mężczyzna na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Na przestrzeni ostatnich tygodni na terenie Złocieńca nieznany wówczas  sprawca dokonał kilku włamań,  między innymi do mieszkania, samochodu i sklepu. Niestety za każdym razem sprawcy z łupami oddalał się z miejsca zdarzenia przed zgłoszeniem na policję.


Praca złocienieckich operacyjnych doprowadziła do zatrzymania sprawców. Funkcjonariusze sprawdzając pozyskane informacje dotarli do 18- latki, która mimo że oficjalnie nie należała do osób zamożnych dysponowała drogimi " gadżetami".


Okazało się, że drogie perfumy i ubrania oraz inne przedmioty, to prezenty od jej "chłopaka". Policjanci  przeszukali mieszkanie 18-latki i znaleźli należącą do 36-latka torbę, a w niej kilka przedmiotów pochodzących z kradzieży zgłoszonych w ostatnim czasie.


Funkcjonariusze zabezpieczyli  również 4 umowy kredytowe, dzięki którym 36-latek wyłudził telefony, laptopy i tablet. Oczywiście nie zamierzał za nie płacić,  dlatego też w umowach tych umieszczone były niezgodne z prawdą dane o jego zatrudnieniu.


Mężczyzna dotychczas usłyszał w sumie 8 zarzutów za kradzieże z włamaniem i oszustwa. Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu. 
36-latek w przeszłości był już karany za włamania i oszustwa i kilka miesięcy temu opuści zakład karny.


Za swoje czyny odpowie więc w warunkach recydywy, co oznacza, że zagrożenie karą może zostać zwiększone o połowę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

INFO: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: