POLICYJNY RAPORT TYGODNIA

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-23 14:06:39
POLICYJNY RAPORT TYGODNIA

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 17 kolizji drogowych. Podsumowując statystyki na drogach naszego powiatu, policjanci zatrzymali 14 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości w tym 9 rowerzystów.

Do poważnego zdarzenia doszło pomiędzy drogą krajową K-11 a Leśniczówką Dalęcino.  32- letni mężczyzna mieszkaniec gminy Grzmiąca, który kierował pojazdem marki Nissan Primera z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Po zdarzeniu mężczyzna bez powiadomienia służb ratowniczych, zorganizował holowanie uszkodzonego pojazdu do swojego miejsca zamieszkania, jak również posprzątał miejsce zdarzenia z elementów uszkodzonego pojazdu. W chwili zdarzenia w samochodzie była jego konkubina i trójka małoletnich dzieci. Najmłodszy uczestnik wypadku miał zaledwie 10 miesięcy. Dzieci wraz z matką zostały przetransportowane do szpitala w Koszalinie. Jak ustalili mundurowi mężczyzna prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

  •  kradzież

Nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży sprzętu rolniczego w postaci m.in. 20 szt bron rolniczych, masztu z widłami do widlaka, ramiona od dźwig HDS. Właściciel straty wycenił na 10 000 zł. Mundurowi w toku podjętych czynności ustalili, że przedmioty te zostały sprzedane w jednym ze skupów złomu na terenie Białogardu. Utracony sprzęt został zabezpieczony i przekazany właścicielowi. Policja prowadzi w tej sprawie dalsze czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. Za kradzież grozi nawet  5 lat pozbawienia wolności.

  • kradzież z włamaniem

Nieustaleni sprawcy poprzez wyłamanie drzwi wejściowych do budynku dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży dwóch parowników chłodniczych oraz agregatów, przewodów elektrycznych. Suma strat wyniosła pond 3 000. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia.

st. sierż. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: