Policjant ze Szczecinka odbiera nagrodę z rąk premiera

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-23 08:21:26
Policjant ze Szczecinka odbiera nagrodę z rąk premiera
  • Foto: www.szczecin.kwp.gov.pl

Pisaliśmy już o tym, że policjant Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku st. sierż. Damian Ciećwierz został laureatem ogólnopolskiego konkursu dotyczącego przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Teraz z przyjemnością powiadamiamy, że w ubiegłą sobotę, podczas Święta Policji w Warszawie st. sierż. Damian Ciećwierz odebrał nagrodę z rąk samego premiera Donalda Tuska.

Podczas obchodów Święta Policji premier zwrócił się do zebranych funkcjonariuszy:

Rzadko kiedy spotykacie się z fanfarami na waszą cześć, ale pamiętajcie, że każdy obywatel w Polsce, który doświadczył czegoś złego od kogoś złego, myśli o was ciepło i z uznaniem" - mówił w sobotę w Warszawie do policjantów premier Donald Tusk podczas obchodów Święta Policji.

Premier podkreślił, że codzienna służba policji "daleka jest od świątecznych nastrojów". "Wasza służba, wasza praca, wasze poświęcenie dla ojczyzny jest żmudne i rzadko kiedy spotykacie się z fanfarami na waszą cześć" - zauważył Donald Tusk.

"Nie tylko to, że pracujecie w ciężkich okolicznościach, nie tylko to, że stajecie twarzą w twarz z przemocą, jakże często z obojętnością, nie tylko to jest tą szarą, a czasami czarną barwą waszej służby. Także to, że bardzo rzadko, właśnie tak od święta, słyszycie słowa uznania, nawet wtedy, kiedy brawurowymi akcjami kończycie ważne śledztwa, nawet wtedy, kiedy w rekordowo krótkim czasie zamykacie groźnych przestępców" - zaznaczył szef rządu.

W tym kontekście przypomniał m.in. zatrzymanie Marcina L. podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych w 22 instytucjach w całym kraju pod koniec czerwca.

"Niestety także wtedy spotyka was krytyka, ironia i szyderstwo. Chcę was zapewnić, że zawsze wtedy, kiedy osiągacie sukcesy i zawsze wtedy, kiedy z niedowierzaniem słuchacie słów gorzkich i przykrych dla waszej służby - zawsze wtedy pamiętajcie o tym, że obywatele, ci, którzy są przez przemoc poszkodowani, rodziny, które odetchnęły z ulgą, bo ktoś, kto wobec nich uprawiał codzienną przemoc, znalazł się w więzieniu, każdy obywatel w Polsce, który doświadczył czegoś złego od kogoś złego, myśli o was ciepło i z uznaniem" - podkreślił premier.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: