Święto Zachodniopomorskiej Policji, Szczecinek 2013

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-23 08:10:01
Święto Zachodniopomorskiej Policji, Szczecinek 2013
  • Foto: TV Gawex

26 lipca 2013 r. w Szczecinku odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Jak co roku będzie to szczególna okazja do podziękowania policjantom i pracownikom Policji za ich codzienną, trudną a zarazem odpowiedzialną służbę i pracę. Tego dnia z okazji 94 rocznicy powstania polskiej Policji funkcjonariusze i pracownicy Policji otrzymają wyróżnienia i nagrody za szczególne osiągnięcia oraz nominacje na wyższe stopnie.

Będzie to również doskonała okazja do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają zachodniopomorska Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.

Jednym z najważniejszych elementów ceremonii stanie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej w Szczecinku, która będzie pierwszą wybudowaną od postaw w województwie zachodniopomorskim, siedzibą Policji na miarę XXI wieku. Jest to budynek IV kondygnacyjny o powierzchni 3.009 metrów kwadratowych, w którym służbę będzie pełnić 152 funkcjonariuszy Policji i pracowników Policji. Na działce o powierzchni prawie hektara wybudowano budynki gospodarcze, kojce dla psów, garaże oraz myjnie dla samochodów. Środki na budowę komendy pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku, budżetu Policji oraz Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. Koszt inwestycji to ponad 17 mln.

Zgodnie z programem tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą świętą w intencji Policji Zachodniopomorskiej, która odbędzie się w Kościele p.w Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szczecinku. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz pododdziałów Policji, orkiestry oraz zaproszonych gości na trasie Kościół – kino „Wolność”. Następnie o godz. 11:45 odbędzie się Gala Policyjna, na której zostaną wręczone odznaczenia państwowe, resortowe, awanse na kolejne stopnie policyjne, wyróżnienia, wystąpienia zaproszonych gości. Po gali w kinie „Wolność” zaprezentowany zostanie program artystyczny. O godz. 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przy ul Polnej 25.

W programie uroczystości obok oficjalnych ceremonii są również imprezy towarzyszące, wystawa twórczości młodzieży zachodniopomorskiej - pt. „Profilaktyka oczami młodzieży” oraz „Miasteczko Policyjne” z całym wachlarzem atrakcji, ukierunkowanych na edukację i zabawę w obszarze bezpieczeństwa. W miasteczku będzie możliwość zobaczenia pojazdów policyjnych, motocykli, skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora pasów bezpieczeństwa, skorzystać z alko-gogli, oraz zapoznać się z działalnością profilaktyczną i prewencyjną zachodniopomorskiej Policji. Rownież na najmłodszych czakają gry, zabawy i konkursy z drobnymi upominkami. 

Do wzięcia udziału w zbliżających się Wojewódzkich Obchodach Święta Policji serdecznie zapraszamy policjantów, rodziny policyjne, przyjaciół i sympatyków naszej formacji, a także mieszkańców Szczecinka i regionu.

Poniżej przedstawiamy Państwu plan uroczystości:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: