Ferrari Challenge w najbliższy weekend

  • Artur Żyjewski
  • 2013-07-19 15:58:07
Ferrari Challenge w najbliższy weekend
  • Foto: Copyright © *2013* *|Sportklub|*, All rights reserved.

W sobotę i niedzielę zapraszamy fanów sportów motorowych na Autódromo Internacional do Algarve w Portimao. W weekend na obiekcie tym rozegrane zostaną kolejne rundy prestiżowych serii Ferrari Challenge, GT Sprint Race i Superstars International Series.

W sumie osiem wyścigów, a wszystkie kibice zobaczą wyłącznie na antenie kanału Sportklub, dostępnego na analogowej i cyfrowej platformie GAWEX MEDIA.

Ferrari Challange Trofeo Pirelli w Portimao
1. wyścig NA ŻYWO sobota 20 lipca, godz. 16.15
2. wyścig NA ŻYWO niedziela 21 lipca, godz. 10.50
 
Ferrari Challange Coppa Shell w Portimao
1. wyścig NA ŻYWO sobota 20 lipca, godz. 18.15
2. wyścig NA ŻYWO niedziela 21 lipca, godz. 18.00

 
Dla kierowców Ferrari Challenge będzie to czwarta runda bieżącego sezonu. W poprzednich rywalizowali oni na torach w Monzie, Brnie i Le Mans. Po trzech wyścigowych weekendach w klasyfikacji Trofeo Pirelli na prowadzeniu znajduje się Siergiej Chukanow. Ukrainiec pierwsze miejsce zawdzięcza głównie znakomitej jeździe w Le Mans. We Francji wzbogacił bowiem swoje konto aż o trzydzieści jeden punktów, a łącznie ma ich na koncie siedemdziesiąt dwa. O dwanaście wyprzedza Dario Caso i o dwadzieścia dziewięć trzeciego w „generalce” Lorenzo Case’. W klasyfikacji Coppa Shell prym wiedzie na razie Dirk Adamski. Niemiecki kierowca Autohaus Saggio zgromadził do tej pory 91 „oczek” i toczy zaciętą walkę o tytuł z Vicenzo Sauto, nad którym ma siedem punktów przewagi. Reszta stawki odstaje już znacznie od tej dwójki. Trzeci w klasyfikacji generalnej David Gostner zgromadził 67, a czwarty Foris Scheltema 65 punktów.

 
GT Sprint Race w Portimao
1. wyścig NA ŻYWO niedziela 21 lipca, 9.15
2. wyścig NA ŻYWO niedziela 21 lipca, 17.30
 

W Portimao w najbliższy weekend o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej walczyć też będą kierowcy GT Sprint Race. Faworytem obu wyścigów będzie Glauco Solieri, który prowadzi w rywalizacji o mistrzostwo i bardzo dobrze zaprezentował się w poprzedniej rundzie na torze w Zolder. W Belgii lepiej od niego wypadli jedynie Thomas Schöffler i Roberto Del Castello. Obaj wydają się najpoważniejszymi rywalami Soleriego w walce o tytuł. Pierwszy traci do kierowcy Porsche dwadzieścia pięć punktów, drugi tylko dwanaście. Do walki może włączyć się jeszcze czwarty w „generalce” Piero Necchi, reszta kierowców nie ma już większych szans na tytuł. Wyścigi w Portimao będą bardzo ważne, oprócz nich rozegrane zostaną bowiem jeszcze tylko trzy rundy i jeśli w Portugalii  ktoś ze ścisłej czołówki zaprezentuje się słabo, może pogrzebać swoje szanse na skuteczną walkę o podium na finiszu sezonu 2013.

 Superstars International Series w Portimao
1. wyścig NA ŻYWO niedziela 21 lipca, godz. 13.00
2. wyścig PREMIERA niedziela 21 lipca, godz. 19.00

 Niemniejsze emocje będą w ten weekend towarzyszyć rywalizacji  w Superstars International Series. Przed ostatnimi wyścigami w Zolder wydawało się, że niezagrożenie po mistrzostwo zmierza Thomas Biagi i choć w Belgii spisał się nieźle (dziewiąte i czwarte miejsce) jego przewaga nad konkurencją nieco zmalała. Dystans najbardziej skrócił Gianni Morbidelli, który dwukrotnie zajął miejsce na najwyższym stopniu podium i zniwelować stratę do Biagiego do dwudziestu trzech punktów. Na cztery rundy przed końcem sezonu nie jest to całkiem bezpieczna przewaga, a na Autódromo Internacional do Algarve Morbidelli z pewnością zrobi wszystko, żeby zmniejszyć ją jeszcze bardziej. W Zolder ze znakomitej strony zaprezentował się debiutujący w Superstars International Series Laurens Vanthoor. Belg przed rodzimą publicznością dwukrotnie dojeżdżał do mety na drugiej pozycji, a w obu wyścigach „wykręcał” najlepszy czas jednego okrążenia. Emocjonujące wyścigi z toru w Portimao w najbliższy weekend wyłącznie w Sportklubie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: