Alkohol zbiera żniwo nad morzem

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-09 08:34:33
Alkohol zbiera żniwo nad morzem

Ubiegły weekend minął w Kołobrzegu pod hasłem świetnej wakacyjnej imprezy. Niestety nie dla wszystkich połączenie alkoholu z dobrą zabawą, a potem pływaniem dobrze się skończyło.

43-letni mieszkaniec Kołobrzegu, rozgrzany temperaturą i wypitym alkoholem postanowił orzeźwić się w wodach Bałtyku. Skończyło się to dla niego tragicznie. Po godz. 19 znajomi mężczyzny zaalarmowali ratowników, że mężczyzna zaczyna tonąć, gdy ratownicy wydobyli pływaka na brzeg był już nieprzytomny, mimo 40 min. reanimacji nie udało się go uratować.

Więcej szczęścia miał 28 -letni turysta z Wielkopolski, który odpoczywał na plaży w Mielnie. Mężczyzna poszedł skorzystać z dobrodziejstw morskiej wody, jednak po zanurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię. Ktoś z plażowiczów zaalarmował patrolujących akwen ratowników, którzy po intensywnych poszukiwaniach wydobyli mężczyznę z wody. Ratownicy WOPR wraz z ratownikami pogotowia ponad pół godziny walczyli o życie turysty. Akcja udała się, mężczyzna w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: