Niezły występ młodych piłkarzy z Żółtnicy

  • KW
  • 2013-07-05 12:35:37
Niezły występ młodych piłkarzy z Żółtnicy

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w Szkole Podstawowej w Lejkowie koło Sławna, rozegrano IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego.

W imprezie wzięło udział10 zespołów, wśród których znalazły się reprezentacje takich klubów jak Gwardia Koszalin czy Gryf Słupsk. W tym gronie wystartowali młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Żółtnicy, występujący pod szyldem tamtejszego klubu – Wiarusa.

W meczach grupowych podopieczni Henryka Góry pokonali drużynę gospodarzy (których szkoła nosi imię patrona turnieju – Kazimierza Górskiego), Orlik Darłowo oraz Sianowską Akademię Sportu. W walce o finał ulegli nieznacznie 1:2 drużynie Olimpu Bobolice. W takim samym stosunku przegrali mecz o III miejsce z zespołem Gryfa Słupsk. Jednak IV miejsce w rozegranym w strugach deszczu turnieju i tak trzeba uznać za sukces chłopców z Zółtnicy, walczących z rówieśnikami grającymi na co dzień w klubach piłkarskich.

Trzeba też wspomnieć, że najlepszym strzelcem imprezy został Andrzej Śledź z Żółtnicy, który wrócił z niej z pamiątkową statuetką. Puchar za zajęcie IV miejsca w zawodach wzbogaci i tak już bogatą kolekcję sportowych trofeów Szkoły Podstawowej w Żółtnicy.

Oto końcowe wyniki IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego: 1. UKS Sława Jedynka Sławno, 2. Olimpia Bobolice, 3. Gryf Słupsk, 4. Wiarus Żółtnica, 5. UKS Orlik Darłowo, 6. UKS Niemica, 7. Gosiryt Luzino, 8. UKS Grabowa SP Lejkowo, 9. Gwardia Koszalin, 10. Akademia Piłkarska Sianów.

Imprezę uświetnił swoją obecnością Paweł Kryszałowicz, 33-krotny reprezentant Polski, były zawodnik m.in. Eintrachtu Frankfurt i Wisły Kraków, który swoją piłkarską karierę zaczynał w Gryfie Słupsk.

Przy okazji warto wspomnieć, że na zakończenie roku szkolnego, wręczono pamiątkowa statuetkę dla zwycięzcy Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Szkoły Podstawowej w Żółtnicy w roku szkolnym 2012/13. Otrzymał ją najlepszy zawodnik z drużyny startującej w Lejkowie – Patryk Świrski, który wyprzedził w głosowaniu srebrnego medalistę finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym – Filipa Krajewskiego oraz swojego młodszego brata – Alberta.

Informacja: Dariusz Żelazny

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: