Zdobyli medale, teraz odpoczną

• Eliza Świtling
  • 2013-07-02 11:57:33

W dniu 29. 06. 2013 roku w Będzinie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym (bez sprzętu specjalistycznego). Udany występ zanotowali zawodnicy Klubu Sportów Siłowych „ŚWIT” Świdwin zdobywając srebrny brązowy medal oraz jedną szóstą lokatę.

Z marszu po przejechaniu 600 km wystartował pierwszy zawodnik w kategorii do 74 kg Zbigniew Hodowaniec , który zaliczył wszystkie podejścia tzn. 120 kg, 125 kg i 130 kg zdobywając srebrny medal.

Jako drugi wystartował Mateusz Rufkiewicz  w kategorii do 83 kg i wyciskając 140 kg następnie 145 kg i 152,5 kg zajmując  6 miejsce.

Jako trzeci wystartował w tych mistrzostwach  Jarosław Bastek  występujący w kategorii + 93 kg, który zdobył brązowy medal po wyciśnięciu ciężaru 170 kg. Dwa następne podejścia do ciężaru 180 kg  spalił.

Zawody Pucharu Polski odbywały się na zasadzie przeliczeniowej polegającej na przemnożeniu wyniku uzyskanego przez współczynnik uzależniony od wagi ciała.

W Będzinie startowało 84 zawodników i 26 zawodniczek, a zwycięzcą w kategorii open został multimedalista i zarazem rekordzista świata w kategorii 93 kg  Jan Wegiera z wyciśniętym ciężarem 217,5 kg.

Zawodnicy KSŚ ŚWIT Świdwin zdobyli w pierwszej połowie tego roku 9 medali na Mistrzostwach  Polski i w Pucharze Polski oraz 8 i 10 miejsca w Mistrzostwach Świata. Teraz czeka ich okres zasłużonego odpoczynku po wyczerpującej pierwszej połowie roku.

Informacje i foto: UM Świdwin