Wake’owcy ze Szczecinka z medalami

  • Eliza Świtling
  • 2013-07-02 08:09:00
Wake’owcy ze Szczecinka z medalami

15 czerwca rozpoczęły się zawody Wake Cup 2013. Jest to cykl najważniejszych i najbardziej widowiskowych zawodów wakeboardowych, w których uczestnicy rywalizują ze sobą wykonując zapierające dech w piersiach ewolucje.

Akcja toczy się w pięciu miastach Polski: Bydgoszczy, Poznaniu/Stęszewie, Szczecinie, Katowicach/ Świętochłowicach i we Wrocławiu. Zawodnicy konkurują w grupach, z których dalej przechodzą tylko najlepsi. W turnieju aktywnie biorą udział członkowie Klubu Kabel i Academii Nautica, którzy trenują na Wyciągu do Nart Wodnych w Szczecinku pod okiem nowego trenera – Lecha Chwedczuka.

Do tej pory odbyły się już zawody w Bydgoszczy, na których Jakub Konefał po trudnym, ale bezbłędnym technicznie przejeździe, zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn. Tydzień później w Stęszewie pod Poznaniem ten sam reprezentant Szczecinka zdobył trzecie miejsce. Do finału zakwalifikował się również Krystian Misiak.

Następna rywalizacja odbędzie się 3 sierpnia oraz 14 września. O podium będą walczyć zawodnicy, którzy już wcześniej osiągali sukcesy w tego typu zawodach: Jakub Konefał, Krystian Misiak, Amadeusz Dylewski, Wojtek Pruszak.

Widać, że młodzi akademicy są w bardzo dobrej formie, co udowodnili w ostatnią sobotę, czyli 29 czerwca gdzie na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie odbyło się inne, równie istotne wydarzenie a mianowicie Międzynarodowe Mistrzostwa Wake Fighters. W kategorii Junior Młodszy na podium uplasowali się: Krystian Misiak na pierwszym miejscu, Emil Borskowicz na trzecim. W kategorii Junior na drugim stopniu podium stanęli Kuba Konefał oraz Wojciech Pruszak. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejno Amadeusz Dylewski i Karol Gołuński.

Obserwując sukcesy młodych wakeboardzistów ze Szczecinka, pełni optymizmu liczymy na kolejne zwycięstwa na najbliższych zawodach.

Informacja i foto: SZLOT

Przeczytaj podobne wpisy

Komentarze (1)

Dante 2013-07-02 10:05

Można się chwalić kolega mówił mi że nie maja na czym ćwiczyć bo nawet przeszkód nie ma. Jeśli były te skocznie i przeszkody na pewno było by lepiej :) Jestem pewny że w dwóch kategoriach by wygrali :) Widziałem nie raz jak skakali co jest niesamowite . Gratulacje chłopaki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: