Nocne bieganie i maszerowanie. Andrzej Kowal pierwszy

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-27 11:21:00
Nocne bieganie i maszerowanie. Andrzej Kowal pierwszy

Na linii startu stanęło 5 tysięcy biegaczy i ponad 400 zawodników z kijkami. Na starcie zameldował się również Andrzej Kowal. I zdobył 1 miejsce w swojej kategorii. Za nami Nocny Bieg Świętojański w Gdyni.


Był to już dziewiąty Nocny Bieg Świętojański w Gdyni. Na trasę marszu z kijami wyruszyło ponad 400 zawodników, na trasę biegu niemal 5 tysięcy.  Noc w mieście należała do biegaczy, którzy z różnych stron zmierzali na Skwer Kościuszki. 


Poza samym startem i sukcesem Andrzej Kowal mówi, że wielkim przeżyciem było dla niego spotkanie twórcy nordic walking. Gościem specjalnym był twórca nordic walking, Marko Kantaneva. Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami. W porównaniu ze zwyczajnym marszem, angażowane są różne mięśnie ciała m.in. klatki piersiowej, nóg, ramion i brzucha.  Marko Kantaneva był bardzo zdziwiony, że w wymyślonej przez niego formie relaksu, ludzie  uczynili dyscyplinę sportu i nawet w niej rywalizują. 


Więcej w dzisiejszym serwisie Echa dnia. 

Przeczytaj podobne wpisy

Komentarze (1)

ferdynand wspanialy 2013-06-27 15:53

na kazdym kroku fetowanie Marko...to jest smieszne! moze ktos wreszcie poszperalby w googlach znajacy obce jezyki i dowiedzial sie dlaczego ow pan np. juz nie jest z firma exel???? :-) niektorym szczeka opadnie z wrazenia....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: