Zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. 64-latek skrzywdził 9-letnią dziewczynkę?

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-26 15:59:57
Zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. 64-latek skrzywdził 9-letnią dziewczynkę?

Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko Kołobrzegiem. 64-letni mężczyzna usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Jego ofiarą jest 9-letnia dziewczynka. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów – mówi nam prokurator Aneta Skupień, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Wszystko rozegrało się w Kołobrzegu przy ulicy Matejki w poniedziałkowy wieczór. Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę na klatce schodowej i wciągnąć do mieszkania. Tam dokonać gwałtu. Potem miał grozić, że jeśli dziewczynka cokolwiek komuś powie, to ją zabije. 


Jeszcze tego samego wieczora dziecko trafiło do szpitala, a policjanci zatrzymali mężczyznę. Kiedy funkcjonariusze wyprowadzali podejrzanego ludzie zebrani w okolicy kamienicy wykrzykiwali i rzucali groźby pod jego adresem. Wyglądało na to, że przynajmniej część wydała już wyrok.  

 

Podejrzany nie tylko nie przyznaje się do zarzutów i odmawia składania zeznań. Jak udało się ustalić naszemu reporterowi, wydaje się całą tą sprawą bardzo zdziwiony. Kołobrzeg aż kipi od emocji. Są jednak i tacy, którzy znają 64-latka od lat i nie chcą wierzyć, że mógł zrobić coś takiego. 


Dziś prokurator przedstawił mu zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem na osobie małoletniej. Dziewczynka ma 9 lat, we wrześniu skończy 10.  Podejrzanemu grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest zatrzymany. Do sądu został skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowanie – mówi prokurator Aneta Skupień. 

Rozmowa z prokurator Anetą Skupień, rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, w jutrzejszych Echach dnia.

Komentarze (4)

Znam go 2013-06-26 19:51

Witam. Znam tego człowieka i wiem, że był kiedyś posądzany o molestowanie małej dziewczynki.

bamber 2013-06-27 10:17

od 5 do 15 ;/

Jolo 2013-06-28 10:04

Szkoda, ze go nie odpadli sąsiedzi

Szczecinekczanin 2013-11-30 14:12

Kara śmierci dla takich

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: